Ziņas

Sabiedrība

VUGD no futbola vārtiem atbrīvoja suni

Vidzemē aizvadītās diennakts laikā valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests( VUGD) saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divus uz glābšanas darbiem, portālu eDruva informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa

Vakar plkst. 12.37 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Dārza ielu Limbažos, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 13.07.

Katru gadu aukstajā laikā pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ VUGD aicina iedzīvotājus pārliecināties, ka dūmvadi ir iztīrīti, atkārtoti pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus, kas mājokļa iemītniekus ar skaļu signālu brīdinās par draudošajām briesmām. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka visbiežāk ugunsgrēki izceļas tieši nakts laikā, kad mājas iemītnieki guļ.

Savukārt plkst. 2.07 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Kauguru pagasta Mūrmuižu, kur suns bija iepinies futbola vārtu tīklā. Glābēji suni atbrīvoja plkst. 2.31.