Ziņas

Sabiedrība

VUGD īstenos Aptauju – konsultāciju ugunsdrošības jomā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir sācis īstenot pilotprojektu, kurā nodrošinās bezmaksas pakalpojumu – Aptauju – konsultāciju ugunsdrošības jomā. VUGD pakalpojumam – klātienes konsultācijām mājoklī – aicināti pieteikties iedzīvotāji no trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības, kā arī personas bez noteiktas dzīvesvietas, kurām konsultācijas tiks nodrošinātas sociālajās institūcijās.

Pilotprojekts, kas turpināsies līdz 2024.gadam, tiks īstenots sadarbībā ar Rīgas, Ventspils, Liepājas, Mārupes, Madonas un Balvu novada pašvaldībām. VUGD risina sarunas par sadarbības iespējām arī ar Aizkraukles novada pašvaldību.

“Aptaujas – konsultācijas mērķis ir nodrošināt iedzīvotāju izpratni un informētību par ugunsdrošību mājokļos. Analizējot VUGD statistikas datus par traģiskām ugunsnelaimēm, kas prasījušas cilvēku upurus, secināms, ka neuzmanīga rīcība ar uguni ir viens no biežākajiem iespējamiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem un būtiski ugunsnelaimes riska faktors ir sociālā vide. Dažkārt iedzīvotāju uzmanību pārņem citas ikdienas rūpes un ugunsdrošība tiek atstāta novārtā. Līdz ar to nepieciešama mērķtiecīga komunikācija, lai vērstu iedzīvotāju uzmanību uz ugunsdrošības jautājumiem mājoklī,” skaidro VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Kā notiks aptauja – konsultācija?

Tā būs saruna ar VUGD amatpersonu par ugunsdrošību, kuras laikā varēs saņemt arī padomus par drošību un informatīvu materiālu par mājokļa ugunsdrošību. Izvērtējot iespējas, mājoklī uzstādīs dūmu detektoru. Aptaujas – konsultācijas laikā iegūto informāciju par ugunsdrošības stāvokli mājokļos VUGD izmantos tikai apkopotā veidā, ievērojot personas datu aizsardzību.

Kā pieteikties pakalpojumam?

Lai saņemtu pakalpojumu Balvu, Madonas un Mārupes novadā, kā arī Liepājā, ir jāvēršas pašvaldības sociālajā dienestā, bet Rīgā un Ventspilī – jāsazinās ar VUGD amatpersonām.

Konsultācijas personām bez noteiktas dzīvesvietas tiks rīkotas Rīgā un Ventspilī sadarbībā ar sociālajām institūcijām.