Ziņas

Sabiedrība

VUGD bērnus izglābj no iršiem

Aizvadītajā diennaktī, no 9.augusta plkst. 6.30 līdz 10.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi, tā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa un pastāsta plašāk par aizvadītajiem notikumiem Vidzemē.

9.augustā plkst. 9.10 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur bērnu namā bija izveidojies iršu pūznis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka iršu pūznis atrodas divstāvu mājas bēniņos. Glābēji ievietoja pūzni maisā un neitralizēja. Glābšanas darbi tika pabeigti jau plkst. 9.38.

Savukārt plkst. 10.06 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Trikātas pagastu, kur dzīvojamajā mājā, iespējams, no ledusskapja īssavienojuma izcēlies ugunsgrēks – degusi siena un durvju stendere 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Otrdienas pēcpusdienā plkst. 15.45, VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur redzami dūmi, kas no meža puses tuvojas mājām. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji – glābēji konstatēja, ka pļavas vidū kontrolēti tika dedzināts vecais siens 50 m² platībā, apdraudējums cilvēkiem un ēkām netika konstatēts.

Vakarpusē plkst. 21.15 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur divstāvu mājā dega sodrēji. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji – glābēji konstatēja, ka dūmvadā dega sodrēji apmēram 1m²
platībā. Piedūmojums netika konstatēts, VUGD darbinieki pārliecinājās, ka sodrēji ir izdeguši. Darbi tika pabeigti plkst. 21.49.