Ziņas

Sabiedrība

VUGD aizvadītajā diennaktī darba nav trūcis

Aizvadītajā diennaktī, no 4.oktobra plkst. 6.30 līdz šī rīta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 59 izsaukumus – 28 uz ugunsgrēku dzēšanu un 28 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka Vidzemē ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama daudzviet. Saistībā ar brāzmainā vēja radītajiem postījumiem līdz plkst. 8 ugunsdzēsēji glābēji bija saņēmuši vairāk kā 20 izsaukumus. Lielākoties glābēju palīdzība bijusi nepieciešama, lai aizvāktu pār ceļa braucamajām daļām aizlūzušus kokus.

Pēc pusnakts, plkst. 1.29, tika saņemts izsaukums uz Valkas ielu Alūksnē, kur pāri ceļam bija pārkritis koks. Glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja jau plkst. 1.52.

Šāds izsaukums plkst. 6.43 tika saņemts arī uz Apes novada Gaujienas pagasta Gaujienu, kur glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai no ceļa braucamās daļas novilktu tur uzkritušus kokus. Darbi tika pabeigti jau plkst. 7.23.

Vakar plkst. 20.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Burtnieku novada Matīšu pagastu, kur dega zaru kaudze 35m² lielā platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja fakts, ka virs zaru kaudzes atradās elektrības vadi. Dzēšanas darbus ugunsdzēsēji uzsāka pēc sprieguma atslēgšanas līnijā un darbi tika pabeigti plkst. 00.31.

Plkst. 22.25 tika saņemts izsaukums uz Zaļo ielu Sedā, Strenču novadā, kur ar atklātu liesmu dega neapdzīvotas dzīvojamās mājas otrā stāva istaba, jumta konstrukcijas, sadzīves mantas un atkritumi 15m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 00.08.