Ziņas

Sabiedrība

VUGD aicina iedzīvotājus veikt dūmvadu tīrīšanu

Vidzemē aizvadītās diennakts laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma vienu izsaukumu uz ugunsgrēku dzēšanu, portālu informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 14.53 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Cēsu ielā, Limbažos, kur vienstāvu dzīvojamās mājas skurstenī bija redzamas liesmas. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja telpas – mājas bēniņos dūmvadā dega sodrēji 2 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.30.

Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji gandrīz katru dienu dodas uz izsaukumiem, kuros dūmvados deg sodrēji. Netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams! Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, savlaikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā gadījumā var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu. Aizdegšanās ātri izplatās pa visu dūmeņa iekšējo virsmu, vienlaikus ievērojami paaugstinot temperatūru tajā aptuveni līdz pat 1000 C°. Tas var radīt plaisas visa mūrētā dūmeņa korpusa biezumā, ārējo apvalku ieskaitot, tādējādi paverot ceļu karstajām dūmgāzēm un liesmām uz degtspējīgām sienu, griestu un jumta konstrukcijām, kas var izraisīt ne tikai dūmvada, bet arī visas ēkas aizdegšanos.

VUGD aicina iedzīvotājus veikt dūmvadu tīrīšanu!