Ziņas

Sabiedrība

VUGD aicina iedzīvotājus adventes vainagā sveces neizmantot vai arī tās nededzināt

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus adventes laikā būt uzmanīgiem un adventes vainagā sveces neizmantot vai arī tās nededzināt, aģentūru LETA informēja dienestā.

Adventes laikā daudzu māju, uzņēmumu un dzīvokļu logus rotā adventes vainags un svētku noskaņas radīšanai tiek iedegtas svecītes. VUGD statistika liecina, ka ik gadu ugunsdzēsēji glābēji šajā laikā saņem vairākus izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kuri izcēlušies bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces dēļ.

Pagājušajā gadā adventes laikā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 31 ugunsgrēku, kas izcēlās degošas svecītes adventes vainagā vai Ziemassvētku eglītē dēļ, vai arī ugunsgrēks izcēlies bez uzraudzības atstātu degošu sveču dēļ. Dzīvojamās telpās nodzēsts 21 ugunsgrēks, tirdzniecības telpās trīs un biroja telpās – četri ugunsgrēki. 2015.gadā šādos ugunsgrēkos cieta desmit cilvēki, bet divi tika izglābti.

VUGD norāda, ka lielākoties adventes vainagi ir no degtspējīga materiāla un tie, līdzīgi kā telpās novietotas Ziemassvētku eglītes, viegli aizdegas no sveces, kas atstāta bez uzraudzības. Lai degoša svece neizraisītu ugunsgrēku, VUGD aicina ievērot dažādus drošības pasākumus. Piemēram, pirms sveces aizdegšanas tā jāatbrīvo no visa veida iepakojuma, kā arī tā stabili jānovieto uz nedegošas virsmas. Tāpat ieteicams nenovietot sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz televizora, radiatora, iekurtas krāsns vai kamīna.

VUGD norāda, ka degoša svece rada augstu temperatūru, tāpēc vienmēr jāpārliecinās, ka svece atrodas drošā attālumā no degtspējīgiem priekšmetiem un lietām, piemēram, auduma, mēbelēm, aizkariem. Tāpat tiek norādīts, ka degošas sveces ne uz mirkli nedrīkst atstāt nepieskatītas, kā arī tās jānovieto bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā.

Lai adventa laiks paietu mierīgi un neizceltos ugunsnelaime, VUGD aicina iedzīvotājus adventes vainagā sveces neizmantot vai arī tās nededzināt. VUGD arī vēlreiz atgādina, ka nelaimes gadījumā nepieciešams zvanīt uz tālruņa numuru 112.