Ziņas

Sabiedrība

“VTU Valmiera”: Pagaidām nav skaidrs, kā vienotas biļetes sistēma darbotos

Balstoties uz pašlaik pieejamo informāciju, nav skaidrs, kā vienotas biļetes sistēma darbotos, ko ietvertu šāda vienotā biļete un kur tas būtu izdevīgi, aģentūru LETA informēja SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare.

“Tas nebūtu izdevīgi, ja būtu jāmaina pašreizējā maršrutu sistēma, jo maršruti izstrādāti, sadarbojoties ar pašvaldībām. Mainot kursēšanas laiku vienā maršrutā, tas būtu jāmaina arī citā, jo braucieni tiek plānoti un saskaņoti, domājot par lietderīgu resursu izmantošanu. Vienota biļete būtu nepieciešama, ja ir pamatota vajadzība pēc maršrutiem, kuros pasažierim jāpārvietojas gan ar autobusu, gan vilcienu. Te būtu nepieciešams izpētīt, vai šādi apvienotie maršruti Vidzemē būtu nepieciešami, iespējami un būtu izdevīgi,” min Bulmeistare.

“VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste gan atzīst, ka vienota biļete varētu būt aktuāla, lai cilvēks ar autobusu no vilciena stacijas ārpus pilsētas nokļūtu līdz pilsētas vai pagasta centram, vai autoostai, no kurienes turpinātu ceļu. Tā tas ir, piemēram, Valmierā. Tomēr jāņem vērā, ka AS “Pasažieru vilciens” saraksti tiek mainīti divas reizes gadā, kas nozīmētu arī Valmieras pilsētas autobusu kursēšanas laika pārkārtošanu attiecīgajos reisos.

Lai ieviestu vienotu biļeti, ir vajadzīgs saskaņots pilsētu, starppilsētu autobusu un vilcienu maršrutu tīkls. Tādēļ šādas sistēmas ieviešana jāsāk ar izvērtēšanu, vai pārmaiņas būs lietderīgas un pasažieriem ērtas un nemazinās pasažieru pārvadājumu efektivitāti.

Bulmeistare gan uzsvēra, ka par vienotas biļetes ieviešanu ir atbildīga valsts SIA “Autotransporta direkcija”. Šis process reģionā, kur darbojas SIA “VTU Valmiera”, nav sākts, tāpēc pašlaik ir grūti atbildēt uz jautājumiem.

Jau ziņots, ka AS “Pasažieru vilciens” ieviestā zonu tarifu biļešu sistēma ļauj domāt par vienotas biļetes izveidi, žurnālistiem sacījis Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Autotransporta direkcija norāda, ka pasažieriem vienotās biļetes pakalpojums varētu būt aktuāls Tukumā, Ogrē, Pļaviņās, Daugavpilī, Rēzeknē, Līvānos, Cēsīs, Valmierā, Lugažos un Jelgavā. Šobrīd šāda sistēma darbojas Aizkrauklē – pasažierim ir iespēja iegādāties biļeti Rīgas Centrālajā stacijā, ar vilcienu aizbraukt līdz Aizkraukles stacijai, tad, izmantojot šo pašu biļeti, iekāpt autobusā, kas no stacijas pasažieri aizved līdz Aizkraukles centram.