Ziņas

Sabiedrība

“VTU Valmiera” iegādāti pieci autobusi

Foto: no albuma

Augustā un septembrī starppilsētu maršrutos ceļā devušies trīs SIA “VTU Valmiera” nesen iegādāti “SOR” markas autobusi, bet Valmieras pilsētas reisos nokalpojušo tehniku aizstājuši divi “Mercedes-Benz” markas transportlīdzekļi.

Kā aģentūra LETA noskaidroja uzņēmumā, viens “SOR C 10,5” un divi “SOR C 9,5” attiecīgi desmit ar pusi metrus un deviņus ar pusi metrus garie transportlīdzekļi ražoti Čehijā, 2014.gadā reģistrēti Igaunijā, kur arī pirmo reizi uzņēmuši pasažierus. Tāpēc jauniegādātie autobusi ir SIA “VTU Valmiera” neierastā dizainā – zili, Igaunijas nacionālajā krāsā.

Lielākajā autobusā ir 43 sēdvietas un 30 stāvvietas, abos pārējos katrā 37 sēdvietas un 26 stāvvietas. Ar šiem transportlīdzekļiem pasažierus pārvadā lauku maršrutos, kā arī starppilsētas reisos virzienos uz Salacgrīvu un Madonu.

Autobusos ir “Eiro 5” dzinējs, kas ir videi draudzīgāks, salīdzinot ar agrāk ražotiem modeļiem. Šī marka izvēlēta, jo autobusi ir piemēroti zemes ceļiem, arī degviela tērēta ekonomiski.

Savukārt “Mercedes-Benz” markas autobusi uz Valmieru atvesti no Vācijas. Tie ir ražoti pilsētas vajadzībām un, salīdzinot ar tehniku, ko tie aizstājuši, ir mazāks izmešu līmenis un degvielas patēriņš, salonā iebūvēts kondicionieris, ir zemās grīdas, kas atvieglo pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, kā arī maršruta numuru rāda elektroniskās zīmes. Šie autobusi ir balti ar zilu līniju.

“SOR” trīs autobusi kopā izmaksā 306 000 eiro (neieskaitot PVN), tiem ir finanšu līzings uz pieciem gadiem, pirmā iemaksa bija 20% no uzņēmuma līdzekļiem. Savukārt “Mercedes-Benz” markas divi autobusi kopā izmaksā 75 000 eiro (neieskaitot PVN), tie iegādāti par pašu līdzekļiem.

Valmieras pilsētas maršrutos izbrauc 11 autobusi, astoņi no tiem ir iegādāti šajā un pagājušajā gadā. Katra nokalpojušā transportlīdzekļa aizstāšana ar jaunu ir svarīga, jo autobusi Valmieras ielās ripo no agra rīta līdz vēlam vakaram, nereti pat 13 stundas diennaktī.

SIA “VTU Valmiera” ir 41 lielas ietilpības starppilsētu nozīmes autobuss, savukārt vietējās nozīmes maršrutos izbrauc 25 transportlīdzekļi.

Šī gada sākumā kursēt sāka četri jauni “Setra” markas un seši jauni “Iveco Crossway Pro” markas autobusi.