Ziņas

Sports

Volejbols uz pozitīvas nots

Latvijas volejbola čempionāta Nacionālajā līgā Cēsu komanda “SK Fono” pēc aizvadītām sešām spēlēm ieņem 4.vietu. Cēsnieki uzvarējuši VK “Ozolnieki” 3:0; komandu “Vecumnieki” 3:2 un VK “Ventspils” 3:0, bet piedzīvojuši zaudējumus pret “RTU – 1:3; “Limbaži/ MSĢ” – 0:3 un VK “Aizkraukle” – 2:3.

Komandas treneris Ģirts Mārtiņsons atzīst, ka šogad spēle sokas veiksmīgāk, to pierādījusi uzvara pār vienu no līderkomandām – Ventspils sportistiem: “Tas bija patīkams pārsteigums. Saspēle mums vēl gan tikai veidojas, jo daudzi komandas dalībnieki studē, strādā Rīgā, viņus savākt kopā uz regulāriem treniņiem ir sarežģīti. Tāpēc spēle vienlaikus ir arī treniņš, redzams, ka dažkārt pietrūkst sapratnes starp spēlētājiem. Komanda vēl veidojas, cerams, ka līdz izšķirošajām spēlēm kļūsim vēl stiprāki.”

Pirmajā aplī vēl atlikusi viena spēle pret Aizputes komandu, kas līdz šim piedzīvojusi tikai zaudējumus. Spēle notiks šo sestdien Aizputē, un varētu prognozēt, ka pirmais aplis tiks noslēgts ar uzvaru. Treneris gan ir piesardzīgāks, norādot, ka vieta turnīra tabulā nav rādītājs: “Tiklīdz pirms spēles sāksim vērtēt iznākumu, var piemeklēt bēdīgs rezultāts. Iespējams, arī ventspilnieki mūs nenovērtēja, nedaudz atslābinājās, un sekoja zaudējums.”

Nacionālās līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī ir “SK Fono” spēlētājs Gints Stūrmanis.

Tikmēr turpinās vietu sadale Latvijas kausa izcīņā jaunatnes komandām. Finālsacensības aizvadījušas U-17, U-14 un U-12 zēnu komandas, kas bija izcīnījušas tiesības spēlēt galvenajā finālā.

Vislabāk veicās visjaunākajiem, U-12 (treneri Andris Dolženko, Māris Krams), kas aizvadītajā nedēļas nogalē Valgundē izcīnīja sudraba godalgas.

Jau rakstīts, ka šajā vecuma grupā komandas izspēlē četrus setus. Cēsnieki ar 4:0 pārspēja Vecumnieku NDSS. Ar 3:1 bija pārāki par Jēkabpils Sporta skolas II komandu, Jelgavas NSC un Kuldīgas NSS/ Skrunda. Visu noteica spēle pret Jēkabpils Sporta skolas I komandu. Līdzvērtīgā spēle noslēdzās 2:2, tikai gūto un zaudēto setu attiecība neļāva izcīnīt kausu.

Šoreiz sudraba medaļas, kas vērtējams kā atzīstams sasniegums.

Arī vecākajās grupās mūsu puiši rādīja labu sniegumu, tikai uzvarēto un zaudēto setu attiecības neļāva tikt pie godalgām.

U-17 grupā (treneri Ģirts Mārtiņsons, Māris Krams) Cēsu/ Siguldas apvienotā komanda zaudēja Rīgas Volejbola skolas I komandai, Jēkabpils Sporta skolas komandai un Daugavpils Sporta skolas vienaudžiem, spēja uzvarēt Rīgas Volejbola skolas II komandu, taču rezultātā noslēguma tabulā ierindojās aiz viņiem.

Kā stāsta treneris Ģirts Mārtiņsons, trim komandām bija vienāds punktu skaits, rezultātā visu noteica setu attiecība, diemžēl tā nebija labvēlīga cēsniekiem. Treneris uzteic komandas sniegumu pret Daugavpils komandu, kur zaudējums piedzīvots piecos setos: “Spēle ļoti līdzvērtīga, uzvarēt varēja kā vieni, tā otri, jo arī mums bija mačbumbas, taču veiksme pagriezās prom. Tas ir mazliet sāpīgi, tomēr kopumā sniegums jāvērtē labi.”

U-14 grupā (Normunds Šulte, Māris Krams) cēsnieki uzvarēja Liepājas RSS/ Aizpute un Jēkabpils Sporta skolas komandu, zaudēja Kuldīgas NSS, Daugavpils BJSS un Minusas Volejbola skolas komandai, finišējot 4.vietā.

Treneris Ģ. Mārtiņsons informē, ka divi Cēsu Sporta skolas audzēkņi – Patriks Pinka un Mārcis Mičulis – Latvijas izlases sastāvā piedalījās Austrumeiropas zonālās asociācijas turnīrā, kas notika Daugavpilī. Turnīrā startēja arī Krievijas, Baltkrievijas, Polijas un Igaunijas izlase.