Ziņas

Sports

Volejbolā vēl viens zelts

Čempioni. Cēsu Sporta skolas B2 vecuma grupas volejbolisti spēja nosargāt čempionu tituluFoto: no albuma

Cēsu Sporta skolas volejbola nodaļa aizvadījusi veiksmīgu sezonu, Latvijas jaunatnes čempionātā izcīnot divus čempionu titulus. Skolas vēsturē šāds dubults zelts, šķiet, ir pirmo reizi.

Jau rakstījām par Cēsu pilsētas Sporta skolas volejbola nodaļas audzēkņu izcīnīto čempionu titulu B1 vecuma grupā (1998. gadā dzimušie un jaunāki), viņu panākumu atkārtoja arī B2 vecuma grupas (1999.gadā dzimušie un jaunāki) komanda. Šie zēni jau pērn tika pie valsts augstākā titula, tāpēc šogad uzdevums bija vēl grūtāks – nosargāt to.

Komandas pārstāvis Ģirts Mārtiņsons stāsta, ka jau ceļš uz finālturnīru sagādājis pirmo pārbaudījumu. Proti, komandas autobuss pusceļā atteicies klausīt, un spēlētājiem nācies ceļu turpināt ar satiksmes autobusu. Tomēr līdz ar spēles starta svilpes signālu komanda pilnā sastāvā bija gatava cīņām. Auto ķibele neietekmēja spēlētāju sniegumu laukumā, un finālturnīra pirmajā dienā ar rezultātu 3:1 tika pārspētas gan Jēkabpils, gan Rīgas Volejbola skolas

I komandas. Ģ. Mārtiņsons uzsver, ka lielisku sniegumu šajās spēlēs rādījuši komandas cēlājs Mārtiņš Liniņš, Artūrs Krams un komandas kapteinis Rihards Lazdiņš, kā arī uzslavas pelnījis Kristians Zelčs, kurš spēlēs veiksmīgi iesaistījās no rezervistu soliņa.

Otrajā sacensību dienā pirmajā spēlē pret Daugavpils vienaudžiem, nonākot iedzinējos 1:2, cēsnieki spēja ņemt iniciatīvu savās rokās, izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:2.

Kā zināms, veiksme vienmēr ir stiprāko pusē, un šoreiz tā īpaši parūpējās, lai tituls arī šogad tiktu Cēsu komandai. Jāteic, ka šis veiksmes brīdis notika, pašai Cēsu komandai nemaz nespēlējot. Vienkārši Jēkabpils volejbolisti piecu setu cīņā ar 3:2 pārspēja cēsnieku galvenos zelta konkurentus – Rīgas Volejbola skolas I komandu, un tas Cēsu komandai automātiski nodrošināja čempionu titulu neatkarīgi no pēdējās spēles iznākuma. Pēdējā spēlē pretī cēsniekiem stājās Rīgas Volejbola skolas II komanda. Iespējams, pārāk daudz spēka un enerģijas bija atstāts iepriekšējās spēlēs, tāpēc neizdevās finālturnīru noslēgt ar uzvaru, bet nācās samierināties ar zaudējumu 1:3. Iespējams, sava loma arī tam, ka tituls bija jau kabatā, lai gan Ģ. Mārtiņsons norāda, ka puišiem šī ziņa nav teikta, lai neietekmētu spēles gaitu, bet informācija jau gaisā turpat vien virmoja.

Čempionu titulu izcīnīja: Rihards Lazdiņš, Mārtiņš Liniņš (abi tika atzīti par finālturnīra labākajiem spēlētājiem), Artūrs Krams, Heinrihs Eglīte, Uldis Elksnis, Artis Dricka, Kristians Zelčs, Audris Mihailovs, Lauris Lauciņš, Jēkabs Dzenis.

Ģ. Mārtiņsons gan atzīst, ka šogad ceļš uz titulu bijis grūtāks: “Komandas spēkos ir ļoti līdzvērtīgas, un bija grūti prognozēt pat finālturnīra pirmo trijnieku. No desmit finālspēlēm tikai viena beidzās ar 3:0, visas pārējās ilga četrus, pat piecus setus.

Visu izšķīra nianses, katra spēlētāja psiholoģiskā gatavība nospēlēt savu labāko spēli. Mēs bijām labāki pirmās dienās abās spēlēs, izcīnot uzvaras. Pārējās jau bija nopelnījušas pa zaudējumam.

Puiši ir malači, līderi savu darbu izdarīja gandrīz par visiem simts procentiem. Cēsu komanda bija viengabalaināka, salīdzinot ar citām. Tām bija izteikti līderi, mums bija komanda, katrs spēlētājs deva savu ieguldījumu kopējā uzvarā. Visi izpildīja trenera norādījumus, tas deva rezultātu. Tāpēc arī pelnīti esam čempioni!”

Jāpiebilst, ka H. Eglīte un U. Elksnis šogad ir divkārtējie čempioni, jo palīdzēja titulu izcīnīt arī B1 grupas komandai.

Jānis Gabrāns