Ziņas

Sports

Volejbola kauss cēsniekiem U-19 grupā

Kausa ieguvēji. Cēsu Sporta skolas U-19 volejbola komanda ar treneriem Ģirtu Mārtiņsonu un Māri Kramu pēc Latvijas kausa izcīnīšanas.Foto: no albuma

Kārtējo lielisko Latvijas Volejbola federācijas “Kausa izcīņas” finālsacensību posmu aizvadījuši Cēsu Sporta skolas jaunie volejbolisti. Jau rakstījām, ka U-12 un U-13 grupu komandas izcīnīja sudrabu, taču U-19 jauniešu komanda treneru Ģirta Mārtiņsona un Māra Krama vadībā spēra vēl soli tālāk un pārveda mājās kausu un zelta medaļas.

Šajā sezonā sacensību formāts paredzēja četru komandu finālturnīru, kurā komandas vispirms izspēlē pusfinālus, to zaudētāji sacenšas par trešo vietu, uzvarētāji – par pirmo.

Cēsu komanda pusfinālā tikās ar Daugavpils volejbolistiem. Spēles pirmo setu cēsnieki aizvadīja ļoti pārliecinoši, uzvarot 25:13, taču turpinājumā nedaudz atslābinājās, un divi nākamie seti bija krietni saspringtāki.

Cēsu komandas treneris Ģirts Mārtiņsons norāda, ka puiši pieļāvuši vairākas neprecizitātes un kļūdas gan servēs, gan uzņemšanā, tāpēc spēku samēri izlīdzinājās: “Pašu radīto intrigu spēlē gan izdevās kliedēt, uzvarot daugavpiliešus diezgan saspringtās abu setu galotnēs un nodrošinot vietu finālā.”

Otrajā pusfinālā tikās Jēkabpils un Kuldīgas volejbolisti, te uzvarētāja noteikšanai bija vajadzīgi pieci seti. Izšķirošajā setā pārāki bija kuldīdznieki 15:9, svinot uzvaru visā spēlē.

Lielajā finālā intrigas nebija un pārliecinošu uzvaru trijos setos svinēja Cēsu U-19 komanda. Komandas sastāvs: kapteinis Atvars Ozoliņš, Mārtiņš Liniņš, Rihards Lazdiņš, Kristaps Platačs, Artūrs Alberts Krams, Toms Zalaks, Gundars Tomašs, Māris Kaštanovs, Uldis Elksnis, Jēkabs Dzenis, Lauris Lauciņš, Jēkabs Zommers.

“Epizodiski tika pieļautas pāris “satraukuma” kļūdas servēs un aizsardzībā, taču kopumā puiši pārliecinoši darbojās blokā un uzbrukumā, kā rezultātā pelnīti izcīnītas zelta medaļas un lielais sacensību kauss. Noteikti jāmin komandas līdera Atvara Ozoliņa lieliskais sniegums, kura fantastiskā spēle ne mirkli neradīja šaubas par cēsnieku uzvaru. Patiesībā šis ir likumsakarīgs iznākums, jo komanda tiešām spēcīga. Pamatu veido četru spēlētāju Murjāņu Sporta ģimnāzijā gūtā pieredze, viņi ir pārāki gan fiziskajā ziņā, gan arī individuālajā meistarībā. Šie četri ir arī Latvijas izlasē, un var droši teikt, ka šī ir talantīga komanda,” atzina treneris.

Daļai no komandas šis ir pēdējais gads sporta skolā, daļa vēl nākamgad centīsies nosargāt titulu, taču, kā redzam pēc izcīnītajām godalgām, aug laba jaunā maiņa. Izveidojusies interesanta situācija, ka šogad medaļas izcīnījuši vecākās grupas, kā arī abu jaunāko grupu volejbolisti. Arī Ģ. Mārtiņsons sporta skolas komandu sniegumu šajā Kausa izcīņā vērtē atzīstami, arī to komandu, kas nav iekļuvušas finālgrupā, jo katra nostartējusi savu spēju līmenī.