Ziņas

Sports

Visu paņemt neizdodas

Bumbiņa vārtos. “Cēsu alus/ Lekrings” vārtsargs Normunds Krūmiņš spiests kapitulēt “Ulbroka/ FS Masters” uzbrucējam Pēterim FreimanimFoto: floorball.lv

Latvijas florbola čempionāta virslīgas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā “Cēsu alus/ Lekrings” savā laukumā nespēja paņemt maksimumu, otrajā spēlē zaudējot “Ulbroka/ FS Masters” komandai 3:5. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka šis cēsniekiem bija pirmais zaudējums pret Ulbroku visā čempionāta vēsturē. To, ka viegli neklāsies, apliecināja jau pirmā spēle, kurā “Cēsu alus/ Lekrings” spēja nosargāt uzvaru 8:7, lai gan spēles gaitā bija vadībā 5:1, 6:2, 7:3. Taču pēdējā trešdaļā viesi guva četrus vārtus, mājnieki – vienus un tikai laika trūkums liedza viesiem spēli glābt.

Ulbrokas komanda, sajutusi cēsnieku vājumu, otrajā spēlē uzreiz ņēma grožus savās rokās, jau 27. sekundē gūstot vārtus.

Cēsnieki gan panāca izlīdzinājumu, taču Ulbrokas uzbrucējs Pēteris Freimanis ar soda metienu atkal panāca 2:1 savas komandas labā. Otrās trešdaļas sākumā likās, ka mājnieki beidzot ir atguvušies, jo guva divus vārtus, panākot 3:2 savā labā. Bija vēl dažas labas iespējas, kad bumbiņa lidoja garām tukšiem vārtiem, kas samazināja mājnieku apgriezienus, ko izmantoja viesi. Vispirms panākot 3:3, bet pēdējā trešdaļā ar metienu no laukuma vidus izvirzoties vadībā 4:3. Lai arī cēsnieki centās atspēlēties, uzbrukumiem pietrūka asuma un momentu realizācijas. Spēles izskaņā viesi raidīja bumbiņu tukšos vārtos, un spēle noslēdzās 3:5. Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1:1.

Cēsu komandas treneris Artis Malkavs neslēpa, ka zaudējums bijis likumsakarīgs: “Laikam ir jādabū pēriens, lai pamostos. Nespēju spēlētājus iekustināt maksimālai atdevei, spēlē samērā pasīvi, ar tādu kā rezervīti. Pretinieks ir mērķtiecīgāks, enerģiskāks. Lai arī bumbiņu kontrolējam vairāk, līdzko nonākam līdz cīņai, divcīņas zaudējam. Neiemetām savus vārtus no drošām pozīcijām, un pretinieks sodīja mūs par pieļautajām kļūdām.”

Lai arī šis bija pirmais zaudējums Ulbrokas komandai, A. Malkavs stāsta, ka arī iepriekš cīņas pret šo komandu bijušas sīvas un vienreiz zaudējumam bija jānāk. Treneris arī atzīst, ka trauksmes zvans sācis skanēt jau krietni pirms izslēgšanas spēlēm, kad komanda vairs nerāda savu sniegumu: “Kā jau teicu iepriekš, komandai pietrūkst emociju, mērķtiecīguma, visa tā, kas sportā nepieciešams, lai uzvarētu. Tagad ir laiks sapurināties, ceru, arī

spēlētāji sapratīs, ka ir pēdējais laiks mainīties un kļūt labākiem. Jo varam rādīt labāku sniegumu!”

Šīs nedēļas nogalē divas spēles Ulbrokā, un ir skaidrs, ka vismaz viena spēle būs arī Cēsīs.

Citās izslēgšanas spēļu sērijās rezultāts 2:0, “Mogo – RTU/ Rockets” vadībā pret “FBK Valmiera/ ViA”, “Rubene” pret “Kuršiem” un “Lielvārde” pret “FK Rīga”.

Jānis Gabrāns