Ziņas

Sports

Viss noskaidrosies pēdējā kārtā

 

Gaidāmā nedēļas nogale būs izšķiroša florbolā gan Latvijas virslīgā, gan Cēsu novada čempionātā, kurā kļūs zināmi jaunie čempioni.

Vīriešu virslīgā jautājumu daudz

Latvijas virslīgas regulārajā čempionātā komandām atlicis aizvadīt pa vienai spēlei, bet joprojām ir atklāts jautājums, vai pērnās sezonas bronzas medaļu ieguvēji “SK Pārgauja” iekļūs izslēgšanas spēlēs. Aizvadītās nedēļas nogalē viņi paveica maksimumu, izcīnīja uzvaras abās spēlēs, taču izrādījās – ar to ir par maz, lai teiktu “hop”.

Pirmajā spēlē “SK Pārgauja” pārliecinoši pieveica vienus no konkurentiem uz vietu izslēgšanas turnīrā – “FK Bauska” 9:3. Lai arī spēles pirmā puse aizritēja samērā līdzvērtīgi, otrās trešdaļas vidū rezultāts vēl bija 3:3, turpinājumā vārtus guva tikai Stalbes florbolisti, izcīnot svarīgu uzvaru. Pa diviem vārtiem guva Kris­tiāns Miezītis, Lauris Ābols un Olafs Zvīnis, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Mārtiņš Ra­jeckis, Oskars Balodis, Edgars Puriņš.

Tā kā Bauskas komanda zaudēja arī spēlē pret “Rubeni”, kļuva skaidrs, ka viņi vairs nevar pretendēt uz vietu izslēgšanas cīņās.
Otrajā dienā “SK Pārgauja” devās uz Igauniju, kur mērojās spēkiem ar šīs valsts čempioniem “EMU SK”. Jau no sākuma latvieši bija noskaņojušies uzvarai, nedodot iespēju pretiniekiem aizķerties rezultātā, un svinēja uzvaru 10:5. Divreiz pretinieku vārt­sargu pārspēja K. Miezītis, L. Ābols, O. Balodis, vienreiz – Mārtiņš Zicmanis, Jānis Driļe­vs­kis, Miķelis Roops, O. Zvīnis.

Šobrīd “SK Pārgauja” atrodas devītajā vietā, bet, ņemot vērā, ka Igaunijas komanda, kas atrodas pirmajā astotniekā, izslēgšanas spēlēs nepiedalās, Stalbes komanda ir astotā. Taču tieši tikpat punktu ir Liepājas komandai “Kurši/ Ekovalis”, kas arī svinēja divas svarīgas uzvaras. Kura no šīm divām komandām iekļūs izslēgšanas spēlēs, noskaidrosies pēdējā regulārā čempionāta kārtā, kad Stalbē tiksies “SK Pārgauja” un “Kurši/ Ekovalis”. Kā teikt, spēle “uz dzīvību vai nāvi”, jo uzvarētājs turpinās cīņu par medaļām, bet zaudētājam sezona būs galā.

Jāatzīst, ka izslēgšanas zonā šobrīd ir skaidrība tikai par pirmās un otrās vietas ieguvējiem. Re­gulāro čempionātu pirmajā vietā noslēgs “Lielvārde/ Fat­Pipe”, kam 52 punkti. Otrajā vietā esošie čempioni ” Betsafe/ Ulbroka “, kam 46 punkti. Trešās un ceturtās vietas ieguvējs noskaidrosies pēdējā spēlē starp komandām “Ķekava” un “Rubene”, jo šobrīd abām ir 39 punkti.

Piektajā vietā ar 34 punktiem atrodas “FBK Valmiera”, par diviem punktiem mazāk Cēsu “Lekrings” florbolistiem, vēl par diviem – Talsu florbolistiem. Aiz­vadītās nedēļas nogale Cēsu komandai nebija veiksmīga, jo izdevās paņemt tikai vienu punktu no sešiem.

Vispirms izbraukumā cēsnieki tikās ar Ulbrokas komandu. Spēle bija ļoti līdzvērtīga, nevienai komandai neizdevās izvirzīties vadībā par vairāk nekā vienu vārtu starpību. Pamatlaiks noslēdzās 5:5, taču pagarinājums bija veiksmīgs mājiniekiem. Jau 30. sekundē Ulbrokas komanda guva vārtus, svinot uzvaru 6:5. Cēsu komandas labā divus vārtus guva Kārlis Bulmeisters, pa vienam – Jānis Melderis, Pēteris Trekše, Artis Savins.
Svētdien cēsnieki savā laukumā uzņēma “Ķekavu”, un šajā spēlē mājnieki pārsvarā bija iedzinējos. Spēles sākumā viņi nonāca zaudētājos 0:2, pēc diviem periodiem rezultāts 2:2. Pēdējā trešdaļā viesi panāca 5:2, tomēr arī tad mājnieki prata atspēlēties 5:5, vienus vārtus gūstot, spēlējot mazākumā. Jau likās, ka trešo spēli pēc kārtas cēsniekiem būs jāspēlē pagarinājums, taču 14 sekundes pirms pamatlaika beigām viesi guva uzvaras vārtus 6:5. Cēs­nieku rindās vārtus guva Kevins Šmits, P. Trekše, Gints Bērtulis, Kas­pars Lisovskis, Kaspars Ber­nāts.

Pēdējā kārtā “Lekrings” tiksies ar Lielvārdes komandu, atkarībā no rezultāta ir vairākas iespējas, kurā vietā cēsnieki noslēgs regulāro turnīru. Tiesa, liela nozīme būs arī spēlei starp Valmieras un Talsu komandām. Ja cēsniekiem izdodas uzvarēt pamatlaikā, bet Valmieras komanda zaudē Talsu florbolistiem, “Lekrings” ieņems piekto vietu. Ja tiek piedzīvots zaudējums, bet Talsi pārspēj Valmieras komandu, “Lek­rings” noslīdēs uz 7.vietu, bet spēļu rezultāti var būt arī tādi, ka cēsnieki paliks sestajā vietā. Var teikt, ka intriga ir saglabājusies līdz pēdējai kārtai.

Dāmas vēlreiz uzvar “Ķekavu”, un citi rezultāti

Ja vīriešu komandai neizdevās pārspēt Ķekavas komandu, “Lek­rings” dāmas to spēja paveikt. Savu pirmo uzvaru cēsnieces virslīgā svinēja tieši pret šo komandu un spēja to paveikt vēlreiz, uzvarot 7:5. Divus vārtus guva Klinta Mārtiņjēkaba un Paula Sloģe, pa vienam – Džeina Eglīte, Elīna Tauriņa un Liliāna Jakovicka.

Nākamajā spēlē gan nācās atzīt “NND/ Rīga” pārākumu 4:10. Vārtus guva: Dž. Eglīte, Monika Džigure, Kate Meldere, L. Ja­kovicka.
Regulārajā čempionātā cēsniecēm atlikušas divas spēles pret abām spēcīgākajām komandām – “Rubene” un “NND Rīga”, un šķiet, ka no pēdējās vietas tomēr neizdosies izkļūt.

Ar to nāksies samierināties arī 1.līgas vīriešu komandai “Lek­rings-1”, kas 20 aizvadītajās spēlēs tikusi tikai pie vienas uzvaras.
Cēsu novada čempionātā gaidāmā nedēļas nogale saliks visus punktu uz i. Pirmajā spēlē starp pretendentiem uz čempiona titulu “Einšteins” pārliecinoši pieveica “Auciems” komandu 5:1. Bronzas duelī ” Farm Dumperi.lv Club” ar 4:3 pārspēja komandu “Brenguļi”, cīņā par 5.vietu “SK Fono” pārspēja “Amatu” 8:1, bet mačā par 7.vietu “FYA Shots” bija pārāki par “Maribu” 7:4. Taču izcīnītās uzvaras vēl nenozīmē, ka vietu sadalījums zināms. Ja atbildes spēlēs, kas notiks sestdien Cēsu 2.pamatskolas zālē, uzvarēs komanda, kas pirmajā spēlē zaudēja, sekos piecu minūšu pagarinājums līdz pirmajiem vārtiem. Ja arī tad netiks gūti vārti, sekos pēcspēles metieni, lai noteiktu sērijas uzvarētāju.