Ziņas

Sabiedrība

Viss likuma robežās

Tomēr drīkst. Šāda ziņa lasāma pie kāda veikala Pārgaujas novadā. Šādi tirgot alkoholiskos dzērienu brīvdienās ir atļauts.Foto: no albuma

Ārkārtējas situācijas laikā brīvdienās un svētku dienās noteikti stingrāki tirdzniecības ierobežojumi, tostarp nav atļauts veikalos pārdot alkoholu, cigaretes. Taču likumdevējs neslēdza alkohola tirdzniecību internetā jeb, kā teikts normatīvajā aktā, to brīvdienās un svētku dienās drīkst darīt, izmantojot distances līgumu. Un veikali un veikaliņi atrada risinājumu, kā neatraidīt izslāpušos un nelaist garām iespēju nopelnīt kādu eiro. Sašutums sociālajos tīkos rāda, ka daļai sabiedrības alkohols ir pirmās nepieciešamības prece.

Tirgotāji ātri vien atrada risinājumu, kā izmantot distances līgumu. Kādam jāsūta e-pasts ar pieprasījumu, citam pietiek ar īsziņu vai telefona zvanu, tad tik atliek braukt uz konkrēto vietu, lai saņemtu kāroto. Likums gan nosaka, ka arī ar distances līgumu aizliegts realizēt alkoholiskos dzērienus personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, kā arī aizliegts alkoholu realizēt laikā no plkst.22 līdz plkst.8. Arī “Druva” piefiksēja kādu instrukciju, kā jārīkojas, lai brīvdienās tiktu pie alkohola.

Kā “Druvai” paskaidroja Ekonomikas ministrijā, alkohola tirdzniecību klātienē aizliedza, lai mazinātu cilvēku plūsmu veikalos brīvdienās. Bet saskaņā ar spēkā esošo regulējumu distances tirdzniecībā atļauts pārdot arī alkoholu. Tam nevajag atsevišķu licenci, ja ir alkohola tirdzniecības licence, to ļauts pārdot arī attālināti.

Ministrijā arī piebilda, ka tas ir šī brīža risinājums, bet, redzot lielos saslimstības rādītājus, iespējams, šodienas Ministru kabineta sēdē tiks pieņemti vēl stingrāki nosacījumi.