Ziņas

Sports

Vismaz viena medaļa

Koncentrēšanās. Vineta Krūmiņa Baltijas komandu čempionātā izcīnīja sudraba medaļu lodes grūšanā U20 grupā, to iespējot pēdējā mēģinājumā.Foto: Rebeka Ozolniece

Cēsu novada vieglatlēti no Baltijas komandu sacensībām U18 un U20 grupām atgriezušies ar vienu bronzas godalgu. Latvijas izlasē bija iekļuvuši četri: Vineta Krūmiņa (lodes grūšana), Renārs Smelters (augstlēkšana), Roberts Glazers (1500m) un Elza Niklase (1500m).

Sudraba medaļu izcīnīja trenera Māra Urtāna audzēkne V. Krūmiņa (CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs) lodes grūšanā U20 grupā. Spēkošanās par godalgām bija ļoti sīva, un viss tapa skaidrs tikai dalībnieču pēdējos mēģinājumos.

Vinetai divi pirmie mēģinājumi bija neieskaitīti, tad sekoja veiksmīga sērija: 12,96m; 13,10 m un 13,40 m, kas pirms pēdējā mēģinājuma deva otro vietu. Līdere no Igaunijas savu rezultātu vēl vairāk uzlaboja, sasniedzot 13,64m. Otra Igaunijas sportiste savā pēdējā mēģinājumā raidīja lodi 13,42 m tālu, pārspējot Vinetas labāko rezultātu. Taču cēsniece spēja atbilstoši koncentrēties, parādīja, ka sacensību stress nevar ietekmēt, un savā pēdējā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 13,43 m, izcīnot sudraba medaļu.

Otrs M. Urtāna audzēknis R. Smelters (CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs) augstlēkšanā U18 grupā ierindojās 5.vietā (1,81m).

Uz medaļu pamatoti pretendēja arī trenera Austa Āboliņa audzēknis R. Glazers (SK “Ašais”/ CPSS), taču 1500 m skrējienā U20 grupā palika tūlīt aiz goda pjedestāla. Kā pēc finiša atzina A. Āboliņš, tā bijusi lielākā trenera kļūda: “Pirmo reizi “neizskaidrojamu apsvērumu” dēļ treneris parakstījās taktikai, kura pilnībā ir pretrunā visiem trenera priekšstatiem par to, ko un kā mēs darām 1500 m. Tā kā 1500 m ir taktisko spēlīšu karaliene, tad neviena kļūda netiek piedota! Viss, ko es kā treneris varu teikt – piedod, Robert! Bet, tā kā Robertam šis bija tikai pirmais starts U20, reabilitācijas iespējas vēl būs gana.”

Varbūt mazs mierinājums, ka otrs Latvijas pārstāvis palika aiz viņa.

E. Niklase 1500 m skrējienā U18 grupā finišēja sestā.