Ziņas

Sabiedrība

Visi testētie veseli

Cēsu klīnikā no  1. novembra pirms ambulatoro pakalpojumu sniegšanas visiem pacientiem un viņus pavadošām personām veic “Covid-19” pārbaudi. Līdz šim neviens inficēts cilvēks nav atklāts. Pārbaudes plānots  turpināt līdz piektdienai, 12. novembrim.

Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere teic: “Pagājušajā nedēļā klīnika pēc Nacionālā veselības dienesta aicinājuma iesaistījās epidemioloģiskās drošības uzlabošanas pasākumā, testējot ambulatoros pacientus. Mērķis ir pasargāt darbiniekus, iespējami samazināt riskus, kas varētu apdraudēt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un akūto pacientu ārstēšanu, kā arī mazināt slimības izplatību sabiedrībā. Turklāt būtiski bija apzināt reālo situāciju – pacientu plūsmu un saslimstības līmeni -, kas līdz šim tādā veidā nav darīts. Dienā testējam vidēji 250 cilvēkus. Rezultāti ir iepriecinoši – pagājušās nedēļas laikā inficējušies cilvēki uz klīniku nav nākuši.” Testēšana pacientam un arī pavadošajai personai, ja tāda ir, ir bez maksas. Cilvēkiem, kuri inficējušies ar “Covid-19”, ambulatorais pakalpojums netiek sniegts.

Dace Valnere uzteic darbiniekus un zemessargus, kas rūpējas, lai testēšana notiktu organizēti: “Pateicamies visiem, kuri iesaistīti šī papildu darba veiksmīgā plānošanā un realizēšanā! Pateicamies arī Zemessardzei par lielo atbalstu pacientu plūsmas organizēšanā! Protams, ir brīži, kad cilvēku ir vairāk, un tādi, kad mazāk, taču kopumā darbs rit raiti.”

Cēsu klīnika no 20. oktobra sāka uzņemt arī “Covid-19” pacientus, sākotnēji paredzot 16 gultasvietas, bet ar laiku palielinot līdz 23 gultasvietām. Dace Valnere teic: “Klīnikā ārstējas 23 “Covid-19” pacienti, no tiem divi intensīvajā terapijā.”