Ziņas

Sports

Virtuālās sacensības

Domubiedru grupa “Noskrien Cēsis” nākusi klajā ar kārtējo piedāvājumu, kā laikā, kad sacensības nenotiek, tomēr sajust sacenšanās garu.

Svētdienā, 24.maijā, ar mērķi popularizēt sportu un fiziskas aktivitātes, kā arī noteikt labākos skrējējus tiek organizēts Cēsu pilsētas “Super Duper” pusmaratons (21,1 km) un maratons (42,2 km. Rīkotāji norāda, ka šīs ir virtuālās sacensības – piedzīvojums, kurā katrs pats sev izvirza mērķi un uzdevumu, izvēlas laiku, kad uzsākt sacensības, izvēlas skriet vienatnē vai ar skriešanas partneri, atbild par savu drošību un tiek galā ar orientēšanos trasē.

Starts un finišs plānots Cēsīs, Rožu laukumā, dalībniekiem ir brīvais starts laika posmā no plkst. 8 līdz 10. Dalībnieks startē šajā laika posmā, veic izvēlēto distanci un līdz dienas beigām publicē savus rezultātus.

Maršruts veidots pa Cēsu pilsētas ietvēm un ceļiem, tā karte pieejama “Super Duper” pusmaratona un maratona feisbuka kontā. Trase ir 21,1 km gara, maratona veicēji veic divus apļus, otro veicot pretējā virzienā. Trase netiek marķēta. Rīkotāji norāda, ka dalībnieks pats izvēlas skriešanas trajektoriju – var brīvi izvēlēties labā ietve/ kreisā ietve/ braucamā daļa/ zālājs gar ietvēm ar nosacījumu, ka tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi, netiek apdraudēti citi satiksmes dalībnieki, kā arī pats skrējējs. Ņemot vērā, ka trase nav sertificēta, kā arī to, ka katra dalībnieka viedierīce ir ar savu kļūdu, tiek pieļauts, ka, dalībniekiem finišējot, būs atšķirīgs ierīces uzrādītais noskrietais attālums.
Katra apļa vidū būs viens dzeršanas punkts, kurā būs pieejams ūdens un atkritumu grozs. Dzeršanas punktā nebūs glāžu, katrs dalībnieks pats nodrošina trauku (piemēram, pudeli), kurā uzpildīt ūdeni.