Ziņas

Sabiedrība

Virtuālais Adventes kalendārs

Cēsnieku noskaņai. Vakar, 1.decembrī, atverot virtuālā Adventes kalendārā lodziņu, varēja dzirdēt Cēsu Mazā teātra vadītājas Ilzes Lieckalniņas lasītu pasaku par rūķiem. Foto: ekrānšāviņš

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs sarūpējis virtuālu Adventes kalendāru, to atverot, var saņemt nelielu pārsteigumu, ko sagatavojuši Cēsu mākslinieki, uzņēmēji un dažādas citas organizācijas.

Pirmajā Adventes svētdienā to ievadīja Cēsu teātra un Cēsu Mazā teātra kopīgi dāvātais pasakas lasījums, pirmdien dāvanā bērnu popgrupas “Hey” dziesma, vakar – pārsteigums no “Ieber.lv”, un tā katru dienu līdz Pirmajiem Ziemassvētkiem.

Cēsu Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Kristīne Timermane – Malēja stāsta, ka uz šādu risinājumu pamudinājusi situācija, kādā dzīvojam, kad vīrusa dēļ publiskus pasākumus nedrīkst rīkot : “Pirmām kārtām nevarējām organizēt publisku eglītes iedegšanu ar dziesmām, dejām, rotaļām, tāpēc domājām, kā iepriecināt cēsniekus. Bija skaidrs, ka līdz Ziemassvētkiem neko nevarēsim organizēt, bet svētku sajūtu gribējās radīt. Tad Cēsu Mazā teātra vadītāja Ilze Lieckalniņa izstāstīja ideju par Adventes pasakām kopā ar Cēsu teātri un ieteica veidot šādu Adventes kalendāru.”

Uzrunāti amatiermākslas kolektīvi, uzņēmēji, citi cēsnieki. Protams, jāņem vērā šī laika ierobežojumi, kad kolektīvi pulcēties nedrīkst, tāpēc nākas domāt citus risinājumus. Jau atsaukušies daži Cēsu uzņēmēji, kuri konkrētajā dienā piedāvās kādas atlaides vai citus pārsteigumus.

“Patiesībā arī mums kalendāra veidošana ir sava veida pārsteigums,    vēl nezinām, kas kurā dienā būs,    jo video ar pārsteigumiem turpina pienākt. Zinām, ka sestdienās būs meistarklases, svētdienās – pasakas, bet par citām dienām ir noslēpums arī mums. Ceram, ka kalendāra atvēršana kļūs par gaidītu dienas notikumu. Var teikt, ka virtuālais Adventes kalendārs ir kā turpinājums virtuālajiem pilsētas svētkiem, bet tas ir labāk nekā nekas,” saka K. Timermane – Malēja.