Ziņas

Sabiedrība

Vīrišķīgs vaļasprieks Dzērbenē

Izzinoši. Medību trofeju izstādē redzams, cik bagāta ir dzīvnieku valsts Latvijas mežos.Foto: Indars Krieviņš

Dzērbenes pili, kur atrodas pagasta pārvaldes sabiedriskās telpas, tajā skaitā izstādēm paredzētās, šovasar apciemo viesi no pārnovadiem, galvenokārt vīrieši, aizrautīgi mednieki. Pagājušas divas nedēļas, būs vēl divas, kurās var skatīt izstādi par dzīvnieku valsti Dzērbenes apkaimes mežos. Aivara Jeromāna vadītais Dzērbenes mednieku kolektīvs parūpējies par trofeju izstādi. No 30 kolektīva dalībniekiem trešā daļa aktīvi iesaistījušies tās veidošanā.

A. Jeromāns stāsta, ka šoreiz izstādītas ne tikai labākās medību trofejas, arī izstrādājumi, piemēram, apģērbi no ādas. Izstādi viņš rosinājis veidot ar domu, lai tā būtu izglītojoša. Jaunajai paaudzei tā vēsta par mednieku veikumu rūpēs par meža dzīvniekiem, tajā skaitā sugu populācijas un daudzveidības saglabāšanu. “Med­nieki nav tie, kuri dodas tikai pēc gaļas. Medniekiem ir daudz pienākumu, ” uzsver medību kolektīva vadītājs. Tās ir rūpes par zvēru sugu saglabāšanu, par dzērbeniešu saimniecību aizsargāšanu, ja savvaļas dzīvnieki savairojas un nāk barību meklēt ārpus meža teritorijas.

Rindās liktie ragi ir apjūsmošanas vērti. Mednieki daudz darba ieguldījuši, lai trofejas arī izcili eksponētu. Aivara Jeromāna komentāri par katru no eksponātiem liecina, cik bagāti faunas daudzveidībā ir Dzērbenes meži. Te ir aļņi, staltbrieži un stirnuāži, vilki un mežacūkas, āpši, jenotsuņi un bebri. Dažu eksponātu papildina zelta vai sudraba medaļa, kas liecina par izcilām trofejām.