Ziņas

Kriminālziņas

Vīrietis reibumā šaudās pagalmā un tad aizbrauc nezināmā virzienā

No 3. līdz 4.maijam Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 131 gadījumu, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 23 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti trīs mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi), tā informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Pēc viņas sniegtās informācijas, reģistrēti 35 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 18 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību.

Tāpat arī reģistrēta informācija par 13 ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietuši trīs cilvēki. Reģistrēti pieci gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 77 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīts 201 administratīvā pārkāpuma protokols.

3.maijā saņemta informācija par velosipēda zādzību Gulbenē, Ābeļu ielā. Laika posmā no plkst. 9:30 līdz 10, brīvi piekļūstot, nozagts sarkanas krāsas velosipēds Titanic. Policija noskaidro apstākļus.

3.maijā pēc pulksten 21 Gulbenē, Skolas ielā, pagaidām nenoskaidrotas personas nozaga no kāda dzīvokļa pārtikas produktus un mobilo tālruni Samsung. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

3.maijā saņemta informācija, ka nakts laikā Amatas novada Drabešu pagastā no kādas teritorijas nozagti minerālmēsli un rožu stādi. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

3.maijā konstatēts, ka Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, Tūjā, nolauztas divas etiķkoku jaunaudzes. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

3.maijā ap pulksten 12:40 Valmierā, Rīgas ielas un Kārļa ielas krustojumā, pagaidām nenoskaidrota persona ar automašīnu VW Passat Variant uzbrauca divām ceļa zīmēm, tās bojājot, un no notikuma vietas aizbrauca neziņojot policijai. Policija noskaidro vainīgo vadītāju.

3.maijā plkst. 16:40 Ērgļu novada Ērgļos, Rīgas ielā, pieķerts iereibis mopēda vadītājs. 1961.gadā dzimušais vīrietis 1,72 promiļu reibumā vadīja pašizgatavotu mopēdu. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

3.maijā ap pulksten 13 Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, Lampužos, netālu no kādām mājām notika sadursme starp 1987.gadā dzimuša vīrieša vadīto kravas automašīnu Scania un 1961.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu Audi 80. Negadījumā traumas guva vieglās automašīnas vadītājs, kuram sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro negadījuma iemeslus.

4.maijā Priekuļos, kādas mājas pagalmā, 2011.gadā dzimušu zēnu sakodis suns. Sākotnējā informācija liecina, ka zēns kopā ar vecākiem bija ieradies ciemos un rotaļājoties pagalmā paņēmis suņa bumbiņu, kā rezultātā, suns, sargājot savu mantu, iekodis. Policija aicina vecākus un līdzcilvēkus būt uzmanīgiem un neizlaist no acīm savas atvases. Pieredze liecina, ka arī mīļākajam un jaukākajam sunim ir instinkti un tā rīcība ne vienmēr ir paredzama. Tādēļ, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, aicinām pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus attiecībā pret dzīvniekiem, savukārt pašus mazākos sargāt no palikšanas vienatnē ar četrkājainiem draugiem.

4.maijā saņemta informācija, ka Kocēnu novada Dikļu pagastā no kādas teritorijas nozagtas 9 tūjas un 1 000 litru tilpuma tvertne. Par zādzību sākts kriminālprocess.

4.maijā ap pulksten 11:20 Salacgrīvas novada Ainažos konstatēts, ka no kāda īpašuma nozagta motorlaiva Pella. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

4.maijā pēc pulksten 19 saņemta informācija, ka Limbažu novada Vidrižu pagastā kāds 1949.gadā dzimis iereibis vīrietis pēc konflikta ar ģimenes locekļiem, iespējams, mājas pagalmā izšāvis no ieroča un pēc tam iekāpis automašīnā un aizbraucis nezināmā virzienā. Pēc pāris stundām vīrietis tika aizturēts, un pie viņa atrasti un atsavināti četri šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti. Par šo pārkāpumu vīrietim draud kriminālatbildība. Vienlaikus kriminālatbildība kungam draud arī par automašīnas vadīšanu 1,51 promiles reibumā un bez tiesībām, turklāt, bez tiesībām vadot transportlīdzekli, viņš šogad jau pieķerts otro reizi.

4.maijā pēc pulksten 16 Pārgaujas novada Pārgaujas pagastā, Straupē, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža 34.kilometrā, notika kravas automašīnas Scania, motocikla sadursme un vieglās automašīnas VW sadursme. Sākotnējā informācija liecina, ka 1980.gadā dzimušais kravas automašīnas vadītājs, veicot kreiso pagriezienu, sadūrās ar pretim braucošo motociklu Honda, kas, savukārt sadūrās ar automašīnu VW. Negadījumā traumas guvis motocikla vadītājs – 1971.gadā dzimis vīrietis. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.