Ziņas

Sports

Vīri zaudē, dāmas – uzvar

Neveiksmīgi nedēļas nogali aizvadīja virslīgas florbola čempionāta abas mūsu puses komandas. Sāpīgu zaudējumu piedzīvoja līderi, Cēsu “Lekrings”, kas pēc pirmajām sešām uzvarētajām spēlēm piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas. Šoreiz bija ļoti smags trieciens, jo ar 1:9 izbraukumā zaudēts čempioniem “Lielvārde/ FatPipe”. Cēsu komandas mājaslapā lasāma informācija, ka šī kļuvusi par komandas nerezultatīvāko spēli pēdējo piecu gadu laikā.

Pirms šīs spēles cēsnieki bija līderi, bija gaidāms, ka spēle būs aizraujoša. Tieši “Lekrings” pirmie atklāja rezultātu, to iespēja Andris Malkavs, un nevienam pat prātā nenāca, ka tie būs viņu vienīgie gūtie vārti šajā spēlē. Pirmās trešdaļas izskaņā mājnieki panāca neizšķirtu, visi gaidīja turpinājumā ļoti aizraujošu cīņu. Taču viss beidzās jau otrās trešdaļas sākumā, kad Lielvārdes komanda pusminūtes laikā guva divus vārtus, kas salauza Cēsu komandu. Laukumā vairs spēle nevedās, iespējas izmantot neizdevās, toties mājnieki turpināja gūt vārtus. Pēc otrās trešdaļas jau 1:7, un bija skaidrs, ka šī spēle jānospēlē un jāaizmirst. Mājnieki guva pārliecinošu uzvaru 9:1.

Cēsu komandas treneris Artis Malkavs atzina, ka pirmais trauksmes zvans jau ieskanējies spēlē pret Ulbrokas komandu, kur tika piedzīvots zaudējums 5:6: “Šķiet, ka psiholoģiski neesam gatavi situācijām, kad nonākam zaudētājos. Nezinu, vai tur vainojams veiksmīgais sākums, bet šīs divas spēles parādīja, ka grūtībās saplīstam. Nedaudz traucē, ka rezervistu soliņš īss, spēles temps augsts, taču jāpieņem viss, kā ir, rezultāts atspoguļo mūsu darbību laukumā. Šobrīd ir neliels pārtraukums čempionātā, un tā laikā jācenšas tikt no pašu radītās bedres ārā.”
Pēc šī zaudējuma “Lekrings” zaudējis arī līderpozīciju un šobrīd ieņem trešo vietu.

Divus minimālus zaudējumus ar vienādu rezultātu 5:6 piedzīvoja arī Stalbes “Pārgauja”. Vispirms savā laukumā atzīts “Triobet/ Ulbroka” pārākums. Divus vārtus guva Gvido Lauga, pa vienam – Ingus Laiviņš, Edijs Vents, Emīls Eglītis. Zaudējums arī nākamajā mājas spēlē pret Bauskas komandu. Mājnieki ātri izvirzījās vadībā 3:0, bet otrās trešdaļas vidū tablo jau rādīja 5:3 Bauskas labā. Mēģinājums glābt spēli neizdevās, un zaudējums 5:6. Trīs vārtus guva G. Lauga, pa vienam – Mārtiņš Rajeckis un Lauris Ābols.

Turnīra tabulā “Pārgauja” atrodas sestajā vietā.

Ko nepaveica vīriešu komandas, paveica Cēsu “Lekrings” dāmu komanda, kas turpina uzvaras ceļu, izcīnot jau ceturto uzvaru pēc kārtas. Šoreiz savā laukumā cēsnieces ar 13:7 pārspēja komandu “LiepU”. Pa trim vārtiem guva Džeina Eglīte un Paula Egle, divus – Jolanta Kļava, Klinta Mārtiņjēkaba un Anete Blūma, vienus – Kate Meldere.

Turnīra tabulā Cēsu florbolistes ieņem pirmo vietu, tikpat punktu komandai “Rubene 1”, kura sagādāja cēsniecēm vienīgo zaudējumu sezonas pirmajā spēlē. Nākamās kārtas spēlē 11.novembrī abas komandas tiksies savā starpā, cēsnieces gribēs gūt revanšu.