Ziņas

Sports

Vīri uzvar, dāmas zaudē

Florbola sezona uzņem apgriezienus, un ELVI līgā vīriešiem sekmīgi spēlē mūsu komandas. Bez zaudējumiem turpina spēlēt Cēsu ”Lekrings”, komanda guvusi četras uzvaras četrās spēlēs. Aizvadītās nedēļas nogalē cēsnieki viesojās Rubenē. Atgādinājumam – pērnās sezonas izslēgšanas spēles, kur abas komandas tikās ceturtdaļfinālā un nācās izspēlēt visas septiņas spēles, lai noskaidrotu uzvarētāju, kas bija ”Lekrings”.

Arī nule aizvadītā spēle bija aizraujoša. Pēc pirmās trešdaļas 2:0 Cēsu komandas labā, pēc otrā pārsvars minimāls 2:1. Galvenie notikumi risinājās trešajā trešdaļā. Tās sākumā mājnieki apmēram pusotru minūti spēlēja piecatā pret trim cēsniekiem, tomēr panākt neizšķirtu neizdevās. Pēc dažām minūtēm rezultāts tomēr kļuva 2:2, taču ”Lekrings” neļāva mājniekiem turpināt uz šī viļņa, ātri atkal panākot divu vārtu starpību. Spēles 52.minūte bija vārtu guvumiem bagāta. Vispirms cēsnieki panāca 4:2, pēc 19 sekundēm mājnieki samazināja rezultāta starpību 4:3, bet vēl pēc 11 sekundēm rezultāts kļuva 5:3. Pēc dažām minūtēm mājnieki gan vienus vārtus atguva, taču spēli glābt neizdevās. Tā noslēdzās ar minimālu Cēsu komandas pārsvaru 5:4. Divus vārtus guva Toms Rīsmanis, pa vienam Emīls Dzalbs, Jānis Melderis un Andris Rajeckis.

Ar uzvaru papildlaikā jauno sezonu sāka Stalbes ”Pārgauja”, kuru šogad vada treneris Ingus Laiviņš, un komandā spēlē Mārtiņš Rajeckis. Pirmajā spēlē viņi viesos tikās ar ”Talsi/ Irlava” komandu. Spēle ritēja ar mainīgām sekmēm. Pirmais periods beidzās bez vārtu guvuma, otrajā vispirms vadībā Stalbes komanda, bet, ejot pārtraukumā, 3:2 talsinieku labā. Trešā perioda sākumā ”Pārgauja” panāca izlīdzinājumu un izvirzījās vadībā 4:3, tomēr noturēt pārsvaru nespēja, un pamatlaiks noslēdzās 4:4. Divus vārtus guva Emīls Eglītis, pa vienam Kristiāns Miezītis un Lauris Ābols. Pēcspēles metienos meistarīgāki bija Stalbes florbolisti, no pieciem izgājieniem realizējot trīs (K. Miezītis, M. Rajeckis un E. Eglītis), kamēr mājnieki to spēja tikai vienreiz.

Šīs nedēļas nogalē Cēsīs tiksies ”Lekrings” un ”Pārgauja”, un arī šis būs principāls mačs. Atgādināšu, ka pērn abās regulārā čempionāta spēlēs pārāki bija Stalbes florbolisti.

Sezonu uzsākusi arī ”Lekrings” sieviešu komanda, kas arī šogad spēlē 1.līgā. Starpsezonā komanda iekļāvās kopējā ”Lekrings” sistēmā, un sastāvu papildināja cēsniece Paula Egle, ”Ķekavas Bulldogs” spēlētāja Jolanta Kļava, kura florbola gaitas sāka Cēsu Sporta skolā, un P.Egles bijusī komandas biedrene ”Rubenes” komandā – Anete Blūma.

Pirmā sezonas spēle izbraukumā pret ”Rubene 1” komandu. Lai arī mājnieces pirmās guva vārtus un panāca 2:0, cēsnieces atguvās, un otrā perioda vidū jau 5:2 ”Lekrings” labā. Pārtraukumā ejot, 7:4, it kā drošs pārsvars, taču florbolā, īpašu sieviešu florbolā, notikumi var kardināli mainīties neilgā laikā. Pēdējā trešdaļā iniciatīva piederēja mājniecēm, kuras ātri guva divus vārtus, pēc tam spēja rezultātu izlīdzināt un 28 sekundes pirms pamatlaika beigām gūt arī uzvaras vārtus 8:7.

Cēsu komandas labā pa diviem vārtiem guva Paula Egle un Klinta Mārtiņjēkaba, pa vienam – Džeina Eglīte, Elīna Tauriņa un Anete Blūma.