Ziņas

Sports

Vīri turpina, dāmas sāk

Par katru bumbu. Maksibasketbola čempionātā dāmu grupā 45+ Cēsu komanda (gaišajās formās) uzņēma Dobeles komandu, un cīņa bija spraiga par katru bumbu. Foto: Jānis Gabrāns

Latvijas basketbola līgas (LBL) 3. divīzijā sezonu pārliecinoši sākusi komanda “BK Cēsis/ Cēsu Sporta skola”, pirmajās trīs spēlēs izcīnot trīs uzvaras. Jau rakstījām par uzvaru pirmajā spēlē pār “Valmiera Glass VIA/ BSS-3” 93:68.

Otrajā sezonas spēlē cēsnieki pieveica “BK Carnikava” 95:67. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais Reinis Rudzītis, kurš guva 27 punktus. 23 punktus savāca Elvis Saulītis, bet 16 – Dmitrijs Brizgalovs.

Aizvadītajā piektdienā izbraukumā pret “LBJSS/ Līvānu stikls” izcīnīta pārliecinoša uzvara 94:43. Visspilgtāk cēsnieku pārsvars izpaudās otrajā ceturtdaļā, kad mājinieki spēja gūt tikai divus punktus, kamēr Cēsu komanda 25. Rezultatīvākais komandā bija E. Saulītis – 37 punkti. R. Rudzītis – 11.

Pirmās trīs spēles bez zaudējumiem aizvadījusi arī komanda “BJBS Rīga/Pārdaugava”, šodien abas līdervienības Rīgā tiksies savā starpā.

Oktobra vidū startēja arī Lat­vijas Maksibasketbola čempionāts, kam sākusies 28.sezona. Astoņās vecuma grupās kopumā spēlēs 49 komandas. Vīri sešās grupās, dāmas – divās. Dāmām grupā 45+ startē četras komandas, arī “Cēsis”. Aizvadītajā piektdienā savā laukumā cēsnieces uzņēma Dobeles basketbolistes. Lai arī spēles pirmā daļa veiksmīgāka bija mājiniecēm, pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 10:6 viņu labā, turpinājumā vairs tik labi neveicās. Viešņas arvien vairāk pietuvinājās, lielajā pārtraukumā ejot, cēsniecēm bija tikai viena punkta pārsvars. Otrajā spēles daļā Dobeles basketbolistēm ar punktu gūšanu veicās nedaudz labāk, rezultātā Cēsu komandai zaudējums 46:50. Komandā rezultatīvākās bija Sanita Krieviņa – 14 punkti, Ieva Trekše – 12.

Komandas pārstāve Ineta Krūmiņa atzīst, ka ir neliels rūgtums par zaudējumu, bet tas devis arī papildu motivāciju pastrādāt treniņos: “Šī bija iespēja paraudzīties, ko varam, jo vēl šajā gadā mums priekšā vairāki starptautiski turnīri – nedēļas nogalē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, tad turnīrs Tukumā, un vēl šogad viens turnīrs Itālijā, Milānā. Esam izlēmušas šogad aktīvi piedalīties turnīros, tāpēc katra spēle ir svarīga. Jāteic, ka Latvijas Maksibasketbola čempionāts ir ļoti labs, jo uztur aktivitāti visu gadu un ļauj sagatavoties starptautiskajiem turnīriem. Turklāt Latvijas čempionātā jāspēlē pilnais laiks, 4×10 minūtes, tas ļauj redzēt fizisko gatavību. Mazajos turnīros gan Latvijā, gan ārzemēs spēles laiks ir īsāks – 2×10 minūtes -, bet ir vairākas spēles dienā, jo piedalās daudz komandu, mainās pretinieki, jācenšas iespējami ātrāk pielāgoties viņu spēlei. Tāpēc ir vajadzīga dalība gan čempionātā, gan turnīros.”