Ziņas

Sabiedrība

Vingrošana palīdz veselībai

Vingrums atgriežas. Latvijas Kaulu locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Cēsu nodaļas biedres veselības vingrošanas nodarbībā.Foto: Sarmīte Feldmane

Cēsu Invalīdu biedrības trenažieru zālē kundzes ļoti cienījamos gados sasēdušas uz krēsliem un vingro. Trenere Māra Krūze rāda vingrojumus. Ne uzreiz izdodas, bet kustību prieks pamazām vien pārņem visas vingrotājas. “It kā vienkārši vingrojumi, bet pēc tam sajūtas ir labākas. Trenerīte jau zina, ko mums vajag. Mājās arī šad tad pavingroju. Pieturos pie krēsla, pakustos. Kopā ir citādi. Esmu savrupniece, bet, kad izeju, satieku kādu, jūtos ļoti labi,” “Druvai” stāsta Māra Suta, bet Ausma Grāvīte uzsver, ka tādu vingrošanu tik cienījamos gados vajadzētu divreiz nedēļā.” Stunda ir par grūtu, bet pēc tam jūtu, kā locītavas kustas labāk,” saka Ausma. Abas uzteic aktīvo Latvijas Kaulu locītavu saistaudu slimnieku biedrības Cēsu nodaļu, kas rīko šādas nodarbības.

Gaidai Griezei ir jau 87 gadi, viņa ir čakla rokdarbniece, prāta treniņam noder krustvārdu mīklas, kuru konkursos izdodas arī laimēt kādu balvu.

“Kad kāpu uz trešo stāvu, ļoti sāpēja kājas. Tagad jūtos drošāka, izkustēšanās ir palīdzējusi,” pārliecināta Gaida un pastāsta, ka vingrojot arī iznāk laiks gan pastāstīt anekdotes, gan parunāt par puķēm.

Trenere Māra Krūze slavē seniores. “Viņas nāk un cenšas, ja stāsta, ka pēc vingrošanas jūtas mundrākas, te satikušas domubiedrenes, tas ir brīnišķīgi. Daudz arī runājam par veselību, debatējam, viņas dalās pieredzē. Kustības vajadzīgas, kopā vingrot tomēr ir citādāk. Katrai citas veselības problēmas, ne vienai vien mājās kārtīgi jāiekustas, lai varētu atnāk uz nodarbību,” pastāsta Māra Krūze.

Nodarbības seniorēm – tā ir Latvijas Kaulu locītavu saistaudu slimnieku biedrības Cēsu nodaļas vadītājas Ģertrūdes Šulmeisteres ideja. “Ne visi biedri veselības problēmu dēļ var iesaistīties nodarbībās, kas tiek rīkotas. Cienījamā vecumā ir svarīgi kustēties, sanākt kopā. Tā izveidojām veselības vingrošanas grupu. Trenere Māra Krūze 12 sievietēm reizi nedēļā vada nodarbības. Pirms nodarbībām katrai bija tikšanās ar fizioterapeiti, interesanta un vērtīga bija lekcija par pozitīvismu ikdienā. Prieks redzēt, kā kundzes atplaukst, kļūst dzīvespriecīgākas,” pārdomās dalās Ģertrūde Šulmeistere. Finansējumu nodarbībām biedrība ieguva Cēsu novada pašvaldības Sociālā dienesta projektu konkursā, nodarbībām telpas atvēlējusi Invalīdu biedrība. Nodarbības sākās septembrī, šomēnes beigsies. Cienījamās kundzes ir vienisprātis – tās būtu ļoti vērtīgi turpināt.