Ziņas

Kriminālziņas

Viltus zvana veicējs noskaidrots

Aizvadītās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 211 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 48 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par četrām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 13 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 59 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 25 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši 29 ceļu satiksmes negadījumi, četros negadījumos cietuši astoņi cilvēki. Reģistrēti deviņi gadījumi, kad autovadītāji sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 84 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 235 protokoli.

Plašāk par reģistrētiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Limbažu kriminālpolicija noskaidrojusi viltus zvana veicēju, kas naktī uz piektdienu informēja operatīvos dienestus par it kā sprādziena draudiem Limbažos, Stacijas ielā. Tas ir kāds jau iepriekš par dažādiem sadzīviska rakstura strīdiem policijas redzeslokā nonācis 1987.gadā dzimis vīrietis. Aizdomās turamais savu vainu atzinis un viltus zvana iemesls bijis kāds sadzīviska rakstura strīds. Policija jau vēstīja, ka naktī uz 11.septembri tika saņemta informācija par sprādziena draudiem Limbažos, Stacijas ielā. Tika evakuēti cilvēki un pārmeklēta teritorija, taču nekādu sprādzienbīstamu priekšmetu nebija. Par šo gadījumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.panta 1.daļas “Par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu (huligānisms)”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

13.septembrī pulksten 14:10 Limbažu novada Skultes pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 41.kilometrā, 1969.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Nissan nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs un pasažieri – 2003.gadā dzimusi meitene, 1971.gadā dzimusi sieviete un 1947.gadā dzimusi sieviete. Cietušie nogādāti slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma iemeslu.

12.septembrī Cēsu policija saņemta informācija, ka nakts laikā Cēsīs, Rīgas ielā, no neaizslēgtas automašīnas salona nozagts maks ar dokumentiem un naudu. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

11.septembrī plkst. 9:20 Gulbenē, Ābeļu ielā, pieķerts iereibis automašīnas Kia Sportage vadītājs. 1965.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,9 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

11.septembrī ap plkst. 12 Madonas novada Kalsnavas pagastā, Jaunkalsnavā, Rūpnīcas ielā, pieķerts iereibis automašīnas BMW vadītājs. 1980.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 1,95 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Policijā sākts kriminālprocess.

11.septembrī pēc pulksten 19 Limbažu novada Umurgas pagastā, autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 8.kilometrā, 1974.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas Ford Galaxy stūres pieķerts 2,27 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

11.septembrī ap pulksten 23 Gulbenes novada Lizumā 1,6 promiļu reibumā pie automašīnas Mazda 626 stūres bija sēdies kāds 1985.gadā dzimis vīrietis. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

11.septembrī pēc pulksten 9 Limbažos, Kr.Barona ielā, notika velosipēda un kravas automašīnas sadursme. Kā liecina sākotnējā informācija 1993.gadā dzimušais velosipēda vadītājs, veicot kreiso pagriezienu, nepārliecinājās par manevra drošību un aizšķērsoja ceļu pa galveno ceļu braucošajai kravas automašīnai Volvo, kuru vadīja 1968.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cieta velosipēda vadītājs, kurš pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas palaists mājās. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

11.septembrī plkst. 19:30 Raunas novada Raunas pagastā, Robežniekos, avarēja iereibušas sievietes vadīts motorollers. 1975.gadā dzimusī motorollera Honda Dio vadītāja, esot alkohola reibumā, netika galā ar transportlīdzekļa vadību, kā rezultātā apgāzās. Pēc negadījuma cietusī nogādāta slimnīcā.

12.septembrī saņemta informācija, ka Rūjienā, Valdemāra ielā, no kāpņu telpas nozagti trīs velosipēdi. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

12.septembrī saņemta informācija, ka Priekuļu novada Liepas pagastā, Dzelzceļa mājas 106.kilometrā, no saimniecības ēkas nozagts sieviešu velosipēds, zāles pļāvējs un piecas automašīnas riepas. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

12.septembrī pēc pulksten 19 Kocēnu novada Kocēnu pagastā, autoceļa Kocēni – Limbaži – Tūja 1.kilometrā, 1961.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas Audi 80 stūres pieķerts 0,88 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Par notikušo sākts kriminālprocess.

12.septembrī pēc pulksten 22 Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā, Dzērbenē, Lielā ielā, pieķerts iereibis automašīnas Honda Civic vadītājs. 1992.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,99 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

12.septembrī īsi pirms pusnakts, Amatas novada Nītaures pagastā, Nītaurē, autoceļa Līgatne – Skrīveri 19.kilometrā,1984.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas Audi 80 stūres pieķerts 2.01 promiles reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Par šo faktu sākts kriminālprocess.

12.septembrī īsi pirms pulksten 22 Gulbenē, O.Kalpaka ielā, pieķerts iereibis, 1986.gadā dzimis automašīnas Audi 80 vadītājs. Vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,4 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

14.septembrī plkst. 1:45, Valmierā, Valkas ielā, 1994.gadā dzimis vīrietis 0,88 promiļu reibumā bija sēdies pie automašīnas Mazda 323 stūres. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

13.septembrī pulksten 19 Smiltenē, Daugavas ielā, divu velosipēdu sadursmē cieta divi cilvēki. Sākotnējā informācija liecina, ka 2000.gadā dzimis zēns, vadot velosipēdu, izraisījis sadursmi ar 1993.gadā dzimuša vīrieša vadīto velosipēdu. Abi cietušie nogādāti slimnīcā, policija noskaidro negadījuma apstākļus.

13.septembrī plkst. 10:55 Valkas novada Valkas pagastā, Aliešos, konstatēts, ka kādai dārza mājiņai izsista loga rūts un no teritorijas nozagts dekoratīvs koka rats. Par notikušo sākts kriminālprocess.

13.septembrī Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, meža masīvā, atrasti kara laika lādiņi. 12.septembrī līdzīgi atradumi bijuši arī Gulbenes novada Druvienas pagastā un Madonas novada Sarkaņu pagastā, kad, rokot kartupeļus, uz lauka atrasti kara laika lādiņi. Par bīstamajiem atradumiem informēti Nacionālie bruņotie spēki, kas lādiņus neitralizēja.

12.septembrī pulksten 17 Alūksnes novada Alsviķu pagastā, pie kādām mājām, stumjot velosipēdu, kritis 1994.gadā dzimis vīrietis. Vīrietis guvis sasitumus.

11.septembrī Beverīnas novada Brenguļu pagastā, Brenguļos, konstatēts, ka no kādas mājas nozagts velosipēds. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

11.septembrī saņemta informācija, ka Alūksnē, Jāņkalna ielā, no mājas pagalmā stāvēšanai novietotas, neaizslēgtas automašīnas nozagts naudas maks ar dokumentiem. Policija pārbauda zādzības apstākļus.

11.septembrī saņemta informācija, ka augustā Beverīnas novada Trikātas pagastā no kādas noliktavas nozagti vairāk nekā 2000 litri dīzeļdegvielas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.