Ziņas

Sports

Vietas sadalītas, klāt play-off

Latvijas florbola virslīgā aizvadītas pēdējās regulārā čempionāta spēles un zināmi izslēgšanas spēļu pirmās kārtas pāri.

Jau rakstīts, ka kārtas intriģējošākā spēle notika Stalbē, kur tikās “SK Pārgauja” un “Kurši/ Ekovalis” (Liepāja). Šajā spēlē izšķīrās, kura komanda iekļūs izslēgšanas spēlēs, kurai sezona būs galā. Spēles svarīgums atspoguļojās arī mača gaitā, kurā valdīja bezkompromisa cīņa. Pēc pirmās trešdaļas 1:1, otrās trešdaļas sākumā viesi panāca 2:1, bet tad iniciatīvu pārņēma mājinieki, gūstot trīs vārtus, un jau 4:2 viņu labā. Spēles turpinājumā viesi vairākkārt sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam, bet “SK Pārgauja” allaž atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām liepājnieki panāca 6:7, taču visi centieni glābt spēli nevainagojās panākumiem, un daudzie “Pārgaujas” fani varēja gavilēt, komanda iekļuva izslēgšanas spēlēs. Pa diviem vārtiem guva Lauris Ābols un Edgars Puriņš, pa vienam – Mārtiņš Rajeckis, Ingus Laiviņš, Olafs Zvīnis.

Pērnā gada bronzas medaļu īpašnieki “SK Pārgauja” izlīda caur adatas aci, bet priekšā gaida sarežģīts uzdevums, jo ceturt­daļfinālā pretī nāk regulārā čempionāta uzvarētāji “Lielvārde/ FatPipe”. Pirmās divas spēles šīs nedēļas nogalē notiks Lielvārdē.
No pēdējās kārtas spēles iznākuma bija atkarīga arī Cēsu “Lekringa” galīgā vieta turnīra tabulā un arī tas, ar kuru komandu nāksies krustot nūjas ceturtdaļfinālā. Cēsnieki pēdējā spēlē tikās ar Lielvārdes komandu un svinēja tik vajadzīgo uzvaru 6:5. Divus vārtus guva Artis Savins, pa vienam – Toms Rīsmanis, Kārlis Bulmeisters, Pēteris Trekše, Kevins Šmits.

Līdz ar to ceturtdaļfinālā gaidāms intriģējošais Vidzemes derbijs: “Lekrings” – “Rubene”. Pirmās divas spēles šīs nedēļas nogalē Kocēnu sporta namā. Atgādināsim, ka pirms diviem gadiem abas komandas tikās pirmajā kārtā un uzvarētāja noskaidrošanai bija vajadzīgas visas septiņas spēles. Izšķirošajā pārāki bija Cēsu florbolisti, iekļūstot pusfinālā. Šogad regulārajā čempionātā abas reizes uzvarēja “Rubene” (4:3; 6:4), bet, kā zināms, izslēgšanas spēles ir pavisam cits florbols.

Vēl citos ceturtdaļfināla pāros tiksies “Betsafe/ Ulbroka” – “Talsu NSS. Krauzers” un “FBK Valmiera” – “Ķekava”. Pusfinālā iekļūs komandas, kas izcīnīs četras uzvaras.