Ziņas

Sabiedrība

Vieta bērnudārzā nebūs jāgaida rindā

No pamestas par mūsdienīgu. Atjaunojot daļu nepabeigtās bērnudārza ēkas, tiek izbūvētas telpas divām audzēkņu grupām.Foto: Sarmīte Feldmane

Raunā jau ilgāku laiku uz vietu bērnudārzā gaida daudzas ģimenes. Septembrī tiks atvērtas vēl divas grupas, tad vietas būs visiem, kas pieteikušies rindā.

Lai palielinātu audzēkņu skaitu, tiek sakārtota daļa no pirms vairāk nekā 30 gadiem nepabeigtās bērnudārza ēkas. Pirms 15 gadiem, kad bija tā sau­camās Saeimas deputātu kvotas, mājai tika uzlikts jumts, salikti logi, kā arī nostiprinātas kon­strukcijas. Patlaban intensīvi atjauno daļu fasādes, un notiek telpu grupas vienkāršota atjaunošana.

Pirms gadiem darbus veica, domājot, ka ēkā būs sākumskola. Taču turpmākajos gados pašvaldībai neizdevās piesaistīt naudu, bet savā budžetā tās nebija. Tagad sākumskolai pietiek vietas vidusskolas ēkā, toties bērnudārzā trūkst vietu. Raunā bērnudārzu apmeklē 96 audzēkņi, bet rindā gaida ap 40.

“Samērojot vajadzības un finansiālās iespējas, pērn izstrādājām projektu, lai atjaunotu daļu ēkas, kurā varētu atvērt divas grupas – tik, cik patlaban nepieciešams.

Rēķinājāmies, ka kredītu nevarēsim saņemt un darbi tiks veikti par pašvaldības budžeta līdzekļiem, šogad atsakoties no daudzām citām vajadzībām. Sakarā ar pandēmiju paš­valdībai radās iespēja aizņemties, un budžeta naudu varam atvēlēt citām vajadzībām,” stāsta Raunas novada vadītāja Evija Zurģe. Saskaņojot aizņēmumu ar nākamā Smiltenes novada kolēģiem – Apes un Smiltenes paš­valdību – , Raunas dome izmantoja iespēju un Valsts kasē aizņēmās 373 tūkstošu eiro. Ēkas atjaunošana kopumā izmaksās ap 400 tūkstošiem eiro.

Celtnieki “Druvai” atzina, ka diemžēl gadiem pamestā ēka bijusi bēdīgā stāvoklī arī tāpēc, kad padomju laikā būvnieki darbu veikuši ļoti pavirši. Dažviet bijušas caurspīdīgas sienas, jo celtniecības materiāli, visticamāk, izmantoti citur.

“Darbi tiks pabeigti līdz Jāņiem, septembrī jaunās grupas sāks darbu. Pedagogus un tehniskos darbiniekus atrast nebūs problēmu,” saka novada vadītāja. Neatjaunota paliek vēl puse kādreiz neuzceltās bērnudārza ēkas. Kas tur atradīsies, vai būs nauda atjaunot, to rādīs laiks.