Ziņas

Sabiedrība

Vientuļnieki pakļauti ķermeņa atdzišanas riskam

Laukos dzīvojošie vientuļie cilvēki šajā aukstajā laikā pakļauti ķermeņa atdzišanas riskam.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes aizvadītajā nedēļā vairākkārt devušās uz izsaukumiem pie cilvēkiem, kuriem konstatēta ķermeņa atdzišana, informē NMPD Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka,

“Gada vēsajā periodā šādus izsaukumus saņemam itin bieži, vēlētos lūgt cilvēkus, kas spēka gados, vairāk interesēties par saviem vecāka gadagājuma radiniekiem. Vēl nesen kādu pensi­onāru atrada pastnieks, kas vientuļniekam nesa pensiju. Diemžēl atrastajam cilvēkam pensiju vairs nevajadzēja. Visupirms rūpes var veco cilvēku ir tuvinieku, nevis dienestu vai kaimiņu atbildība. Tas, ka ir pajumte, vēl nenozīmē, ka dzīvojamās telpās ir vajadzīgā temperatūra, lai cilvēks saudzīgi pārlaistu ziemu,” saka S. Bračka.
Tā 19. janvārī Drabešu pagastā mediķi ieradās pie vientuļi dzīvojošas 83 gadus vecas sievietes. Viņai konstatēta ķermeņa atdzišana un multipli izgulējumi. Kundze smagā stāvoklī nogādāta Cēsu klīnikā. Taču arī ar gados jaunākiem cilvēkiem var notikt nelaime. Tajā pašā dienā Inešu pagastā fiksēts, ka 48 gadus vecs vīrietis ilgstoši uzturējies vēsās telpās. Cietušais guvis roku un kāju apsaldējumus, nogādāts Madonas slimnīcā.

Nedēļas nogalē neiztika arī bez traumām, kas gūtas, slēpojot kalnu trasēs. 17. janvārī Žagarkalnā, braucot no kalna ar sniega dēli, kritis 17 gadus vecs jaunietis, viņš guvis labās rokas traumu. Cietušais nogādāts Cēsu klīnikā. 20. janvārī, slēpojot Ozolkalnā, traumu guvis piecgadīgs puika. Pēc apsekošanas zēns aprūpēts un palicis notikuma vietā.
Vēl 19. janvārī Cēsīs uz slidenas ielas kritusi 45 gadus veca sieviete, viņai konstatēti krūšu kurvja sasitumi un iespējams lūzums. Sieviete nogādāta Cēsu klīnikā.