Ziņas

Sports

Viens kauss paliek Cēsīs

Uzvarētāji. Trenera Edvīna Dzudzilo vadītā 2004.gadā dzimušo zēnu komanda uzvarēja visās turnīra spēlēs, izcīnot uzvaru un iegūstot “Cēsu kausu 2016”.Foto: no albuma

Beidzies starptautiskais basketbola turnīrs jauniešiem “Cēsu kauss -2016”, kas šogad risinājās jau deviņpadsmito reizi. Turnīrā spēles notika četrās vecuma grupās, pulcējot 40 komandas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Turnīrs veiksmīgs mājniekiem, 2004.gadā dzimušo zēnu grupā izcīnīta uzvara, bet 2003. gadā dzimušajiem zēniem – bronza. Abas komandas trenē Edvīns Dzudzilo.

CĪŅA. Azartiskas, aizraujošas spēles notika visās vecuma grupās, arī visjaunākajās, kur godam cīnījās arī Cēsu Sporta skolas jaunie basketbolisti. Foto: MĀRIS BUHOLCS

* CĪŅA. Azartiskas, aizraujošas spēles notika visās vecuma grupās, arī visjaunākajās, kur godam cīnījās arī Cēsu Sporta skolas jaunie basketbolisti. Foto: MĀRIS BUHOLCS

2004.gadā dzimušo zēnu grupā startēja desmit komandas, vispirms aizvadot spēles divās apakšgrupās. Cēsu Sporta skolas komanda savā apakšgrupā uzvarēja visas četras spēles, ieņemot pirmo vietu. Cēsnieki ar 62:19 pieveica Rojas novada Sporta skolu, ar 52:37 – Krievijas klubu “BK Lobņa”, ar 63:51 – Talsu BJSS un ar 49:30 – Sanktpēterburgas klubu no Krievijas. Atbilstoši nolikumam uzvara grupā uzreiz nodrošināja iekļūšanu finālā, kur pretī stājās otras apakšgrupas uzvarētāji – Mārupes Sporta centra komanda. Arī šajā spēlē pārāki bija cēsnieki, izcīnot uzvaru 51:44.

Komandā spēlēja: Rūdolfs Rudmiezis, Miks Zviedrāns, Elans Lomošonoks, Pēteris Zazītis, Deivids Aļeksejevs, Maksims Fiļipovs, Jānis Kokle, Reinis Vasiļevskis, Jēkabs Eglītis, Norberts Sebris, Roberts Žurovskis.

Treneris E. Dzudzilo atzina, ka pirms turnīra nav cerējis uz tik labu panākumu: “Kad sākām iet no uzvaras uz uzvaru, radās pārliecība, ka varam tikt pie kausa, un tas arī izdevās. Ierindā bija visi labākie spēlētāji, varējām parādīt visu potenciālu. Šajā turnīrā, atšķirībā no Latvijas čempionāta, nebija jāspēlē pa pieciniekiem, tas ļāva turēt laukumā labākos spēlētājus, kas deva vēlamo rezultātu. Spēlēs, kur jau bija skaidra uzvara, laukumā tika visi spēlētāji, bet finālu nospēlējām ar septiņiem sportistiem.”

Treneris atzīst, ka šī ir labi nokomplektēta komanda ar ātriem, kustīgiem un tehniskiem spēlētājiem. Visi labi darbojušies aizsardzībā, bet tieši tas ir arī ikvienas uzvaras pamatā. Papildu stimulu devuši arī līdzjutēji, spēlētāju vecāki, kuri bija klāt visās spēlēs. Treneris saka, ka viņam ir svarīgi, lai ne tikai puikām gribas uzvarēt, bet arī lai vecāki ieinteresēti dēlu sportiskajās aktivitātēs.

“Uzvara turnīrā spēlētājiem dos papildu motivāciju. Viņi aktīvi strādā treniņos, tagad varēja pārliecināties, ka ieguldītais darbs atmaksājas. Svarīga gūtā pieredze, spēlējot pret citu valstu komandām, jo Latvijas komandas vairāk vai mazāk zināmas. Kad atbrauc Igaunijas, Krievijas komandas, nav laika tās iepazīt, bet jāiet laukumā un no pirmajām sekundēm jāspēlē ar pilnu atdevi,” norāda E. Dzudzilo.

Pērn viņa trenētās komandas izcīnīja sudrabu (2003.gadā dzimušie) un bronzu (2001.gadā dzimušie). Šogad 2003.gadā dzimušajiem bronza. Apakšgrupā komanda rādīja labu sniegumu, uzvarot visās trīs spēlēs. 53:33 pret Igaunijas klubu “RAPLA KK”, 43:33 pret “Ķekava VEF” un 70:32 pret “Iecava/ Vecumnieki”. Šajā vecuma grupā cīņas par godalgotajām vietām turpināja katras apakšgrupas divu pirmo vietu ieguvējas. Cēsniekiem neizdevās uzvarēt otras apakšgrupas komandas, piedzīvoti zaudējumi 37:53 pret “VEF/ Orange” un 43:50 pret “Mārupes SC”, rezultātā bronzas medaļas.

Treneris norāda, ka pietrūcis komandas resursu, pamatpiecnieks esot labs, bet, tiklīdz sākas maiņa, spēle nedaudz pajūk: “Šiem pretiniekiem bija līdzvērtīgāki sastāvi, viņiem spēles pavediens nepazuda. Mūsējiem beigās arī nedaudz pietrūka spēka, lai cīnītos par uzvaru divās izšķirošajās spēlēs.”

Visvairāk komandu – 12 – bija 2005.gadā dzimušo zēnu grupā. Spēles vispirms notika trijās apakšgrupās. Cēsnieki (treneris Viktors Brizgalovs) savā grupā uzvarēja “Tartu Palliklubi” (Igaunija) 33:28, bet zaudēja “Sanktpēterpurga 1” (Krievija) 13:47 un Siguldas Sporta skolai 26:47. Spēlē par 5. – 8.vietu cēsniekiem vēlreiz zaudējums siguldiešiem, un nācās spēlēt par 7.vietu. Šajā spēlē izdevās pieveikt “Iecava/ Vecumnieki”, ieņemot 7.vietu.

2004.gadā dzimušās meitenes (trenere Inese Urtiņa) savā apakšgrupā piedzīvoja četrus zaudējumus, ieņemot pēdējo vietu grupā. Atbilstoši nolikumam komandai bija jāaizvada spēle par 7.vietu pret otrās grupas pēdējās vietas ieguvējām – Talsu novada Sporta skolas komandu. Te cēsnieces izcīnīja pārliecinošu uzvaru 29:3, turnīrā ieņemot 7.vietu.
Viens no galvenajiem turnīra rīkotājiem Juris Kreilis norāda, kaut tas tiek darīts jau 19.gadu un iestrādes ir, vienkārši tas nav. Vienmēr jau gadās arī kaut kas neparedzēts un nākas pieņemt ātrus risinājumus.

“Gribētāju piedalīties turnīrā bija krietni vairāk, kādas padsmit komandas palika aiz borta. Spēļu vietas jau būtu, jo zāles ir, bet ir problēma ar izmitināšanu. Pilsētā kapacitāte ir pārāk maza. Paldies vietējiem viesnīcniekiem, kuri nāca pretī, iedeva atlaides, jo skolēni jau nevar atļauties tērēt lielu naudu.

Kopumā turnīrs izdevās, treneri pēc turnīra nāca klāt, lai pateiktos par norisi, un izsakot vēlmi būt klāt arī nākamgad,” teica J. Kreilis.

Treneris Viktors Brizgalovs atzīst, ka turnīrs ar 40 komandām bijis liels pārbaudījums visiem, jo tik liels komandu skaits bija pirmo reizi: “Šī bija laba pieredze, domājot par nākamo jubilejas turnīru. Paldies visiem, kuri iesaistījās turnīra rīkošanā, sekmīgā tā norisē, arī visiem atbalstītājiem, kas palīdzēja, lai viss būtu labā līmenī.”