Ziņas

Izklaide

Vienkoču parkā Līgatnē notiks Uguns nakts

Šodien Līgatnes novada Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts, aģentūrai LETA pavēstīja Vienkoču parka idejas autors un veidotājs Rihards Vidzickis. Pasākums sāksies plkst.18.30 ar gaismu meža iedegšanu. Tad darbu uzsāks arī amatnieku darbnīcas.

Apmeklētājiem būs iespēja izdejoties senos latvju dančus, fotografēties senā dzīvesstila teltī viduslaiku bruņās, vērot kalēja un kaula apstrādes meistaru amata prasmi. Kokamatniecības muzejā Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūta studenti pastāstīs par kokamatniecību un demonstrēs rokas instrumentu izmantošanu. Dzīvo masku darbnīcā tiks dota iespēja pārvērsties par meža spoku, bet Zāļu sievas namiņā notiks nākotnes izzināšana pēc rūnu zīmēm. Lāpu un sveču darbnīcā varēs izgatavot pats savu lāpu, vai vaska sveci.

Naksnīgajā mežā māksliniece Ieva Šulca projicēs “Nakts meža pasakas”, bet vienā no gravām projekciju un skaņu mijiedarbībā pirmo gadu radīs “Veļu vārtus”.

Plkst.21 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot šķietami nebeidzamo uguns čūsku. Lāpu gājiena noslēgumā “Soul of flames” uguns žonglieru šovs ar “Pulsa efekts” perkusijām un flautisti Ievu Rūtentāli, uguns rituāls ar folkloras kopu “Delve” un ugunskura iedegšana. Lai piedalītos lāpu gājienā, dalībnieki aicināti ņemt līdzi savas lāpas.

Par apmeklētāju vēdera labsajūtu parūpēsies “Lustīgie meistari”, “Restorāns 3” un “3 pavāru restorāns”, “Valmiermuiža”, Ilze Valge ar malkas krāsnī ceptām picām, “3 kūkas”, Līgatnes vīna darītava un Ledus vīni, “Smart Coffee” un “City Coffee”.

Šī tradīcija aizsākās pirms 14 gadiem, kad amatnieku plenērā tika izveidoti pirmie vienkoču gaismas ķermeņi un rudenī, draugiem un amatniekiem sanākot kopā, tie tika iedegti. Pamazām tas viss papildinājās ar dažādām aktivitātēm un nu jau kļuvis par stabilu tradīciju. Publisks šis gaismu vakars kļuva pirms desmit gadiem, kad Vienkoču parks tika atklāts plašākai apskatei.

Visi ienākumi no šī vakara tiks novirzīti Vienkoču parkā esošā Kokamatniecības muzeja tālākai attīstībai.

Ieejas maksa Uguns Nakts vakarā: pieaugušajiem – seši eiro, skolniekiem un pensionāriem – četri eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas.