Ziņas

Sabiedrība

Viena uzvara – divi zaudējumi

Basketbols

Jau rakstīts, ka basketbola komanda “Cēsis” šogad startē Latvijas basketbola līgā. Pirmo spēli cēsnieki aizvadīja piektdien Jelgavā ar vietējo “Zemgali” un svinēja pārliecinošu uzvaru – 86:63 (25:13; 18:30;26:6;17:14). Komandā rezultatīvākais bija Einārs Bučs – 21 punkts, Gundara Rauzas un Ivo Pūces kontā – 13 punkti, bet Kristaps Šurkus guva 12 punktus.

Komandas treneris Vladimirs Kiseļovs atzina, ka uzvara ir visas komandas veikums.

“Gribu teikt, ka šajā spēlē bija komanda ar lielo burtu, visi strādāja vienoti. Galvenais – komanda izpildīja visas treneru prasības. Tas īpaši pierādījās spēles otrajā pusē. Lielajā pārtraukumā, kad rezultāts bija 43:43, devām norādījumus, kā spēlēt aizsardzībā. Komanda to izpildīja un trešajā ceturtdaļā mājnieki guva tikai sešus punktus, mēs 20, kas arī izšķīra spēles rezultātu,” teica V. Kiseļovs.

Pirmais starts LBL izrādījās veiksmīgs, un tas komandai dod stimulu turpmākajām spēlēm. To atzīmē arī treneris, piebilzdams, ka komanda ir sabalansēta, un pirmā spēle pierādījusi, ka sagatavošanās process bijis veiksmīgs.

Nākamā spēle notiks 7.oktobrī Cēsu sporta kompleksā ar “BK Barons/ BJSS Rīdzene”. Jelgavā tribīnes bijušas pilnas, tāpēc arī mūsu līdzjutēji nedrīkst palikt kaunā.

Volejbols

Pirmo spēli jaunizveidotajā Latvijas – Igaunijas čempionātā aizvadīja arī “SK Cēsis/ Cēsu alus” komanda. Tiesa, Cēsu volejbolistiem izloze nav bijusi labvēlīga, jo pirmajās divās spēlēs pretī stājas divi spēcīgākie Latvijas klubi. Sestdien savā laukumā cēsnieki uzņēma “Poliurs/Biolar” vienību, un piedzīvoja zaudējumu 0:3 (13:25, 21:25, 15:25). Lai arī pretinieks nenoliedzami bija pārāks, otrais

sets pierādīja, ka cēsnieki spēj cīnīties arī ar šāda līmeņa komandu.

“Spēlētājiem vēl pietrūkst ticības saviem spēkiem, tam, ka var uzvarēt arī spēcīgus pretiniekus. Laukumā jāiet ar domu uzvarēt, ja grib labus sniegumus. Priecē, ka, neraugoties uz zaudējumu, līdz pēdējam brīdim laukumā nebija panikas vai nolemtības sajūtas. Jāteic, ka nepaveicās ar pretinieku pirmajā spēlē, bet domāju, ka oktobrī jau redzēsim, uz ko komanda šogad spējīga,” atzina komandas treneris Jānis Grīnbergs.

Florbols

Pirmo spēli savā laukumā aizvadīja arī florbola komandas “SK Cēsis/ Lekrings”, un piedzīvoja zaudējumu 7:8 pret “Rubeni”. Lai arī mājnieki atklāja rezultātu jau pirmajā minūtē, spēles turpinājumā dominēja viesi. Arī treneris Atis Rīsmanis atzina, ka zaudējumā vainojama neprecīzā spēle aizsardzībā, un te vēl jāpiestrādā. Lai arī tālāk jau ritēja samērā līdzīga spēle, atkal nedaudz pietrūka līdz veiksmīgām beigām. Pēc trim spēlēm “Lekringam” ir divi zaudējumi un viens neiz-šķirts.

Spēlē bija arī kāds negatīvs moments, kad pretinieks rupji nogāza Arti Malkavu, kurš šādu pāridarījumu neatstāja nesodītu un uzbruka pretiniekam. Komandu spēlētāji devās talkā savējiem un laukumā izcēlās paliela jezga. Rezultātā no laukuma noraidīja Arti Malkavu un pretinieku, un pēc nolikuma spēlētājiem jāizlaiž vismaz divas spēles, bet klubam jāmaksā vismaz 50 latu soda nauda.

“Šo incidentu izskatīs disciplinārajā komisijā un lems par sankcijām. Protams, uzbrukums Artim bija rupjš, bet viņa reakcija nav attaisnojama,” piebilda A. Rīsmanis.