Ziņas

Sports

Viena sezona beigusies, nākamā jau sākusies

Vasarai gatavi. Sporta kluba “Ašais” skrējēji Roberts Cercins (no kreisās), Tīna Briša, Roberts Glazers, Ričards Špacs, Renāte Beļājeva un Elza Niklase pēdējās ziemas sezonas sacensībās Igaunijā.Foto: no albuma

Sporta kluba “Ašais” skrējējiem ziemas sezona bijusi veiksmīga. Treneris Austris Āboliņš rezultātus vērtē atzinīgi: “Vienkāršs secinājums – ja ir iespējas atbilstoši trenēties, ir rezultāti.

Ja tādas iespējas nav, uz rezultātu jāgaida ilgāk. Pirmo gadu varējām atļauties braukt trenēties manēžās, un redzams, ka tas atstāj pozitīvu iespaidu uz rezultātu. Var jau būt, ka kādu citu disciplīnu pārstāvji var trenēties sporta zālēs, bet mums ir specifiskāki treniņi, mums vajadzīgs ātrais celiņš. Tāpēc var teikt, ka ziemas rezultāti ir likumsakarīgi.”

Kopš janvāra “Ašie” pamanījušies izcīnīt 32 godalgotas vietas dažādās sacensībās Latvijā un ārpus tās, vairāk nekā puse – 18 – ir augstākā kaluma godalgas. Izcīnīti divi valsts čempionu tituli, pie tiem tika Renāte Beļājeva U16 grupā un Ričards Špacs U14 grupā.

A. Āboliņš īpaši atzīmē kluba skrējēju dalību sacensībās Tamperē (Somija), kur piedalījās vairāk nekā 1700 dalībnieku. Stella Paltiņa savā pirmajā 1000m distancē izcīnīja zelta medaļu, R. Špacs tikpat garā skrējienā – bronzu. Arī pārējie dalībnieki – Elza Niklase, Renāte Beļājeva un Roberts Glazers parādīja labu sniegumu.

“Šādās sacensībās ir pavisam cits nervs,” saka treneris. “Pirmkārt, tā ir neierasta vide, apkārt pilnīgi sveša valoda, tas ir papildu psiholoģisks spiediens. Pirms gada sacensībās Gētebrogā tieši šo iemeslu dēļ “noplīsām”, šogad jau bija pieredze, skrējējiem vairs nebija stresa, mačiem piegāja daudz racionālāk un uzreiz bija rezultāts.”

Arī Latvijas Vieglatlētikas savienības reitingu tabula liecina par kluba skrējēju labo līmeni. Klubā “Ašais” ir 11dalībnieki, lielākā daļa no viņiem ir starp sešiem labākajiem valstī. U14 grupā 1000m līderis pārliecinoši R. Špacs, bet U16 grupā 1000m otrais valstī – R. Glazers. A. Āboliņš skaidro, ka tieši šie reitingi ir objektīvākais rādītājs: “To apliecina kaut vai Roberta piemērs. Valsts čempionātā viņš neveiksmīgi krita un tādēļ pazaudēja medaļu, bet pēc reitinga 1000m distancē viņš ir otrais. Vieglat­lētikas savienībā reitingu sistēma ir ļoti precīza, tur tiek apkopoti visu valsts mēroga sacensību rezultāti, tāpēc tā parāda reālo spēku samēru. Robertam otrais sezonas rezultāts U16 arī 800m, bet 600m – sestais ātrākais. Šajā grupā R. Beļājeva ir otrā reitingā 600m un arī 200m sprintā. Varbūt ne tik veiksmīgi, kā plānojām, sezona padevās U20 grupā Artim Rožkalnam, bet rezultāts stabils. Prieks par kluba jauniņo daudzsološajiem sniegumiem! Pieklā­jīgi karjeru uzsākusi E. Niklase, Stella Paltiņa uzrāda lieliskus rezultātus. Tāpat prieks par Tīnu Brišu, kura šoziem divreiz labojusi personiskos rekordus 600m. Es gan vienmēr esmu teicis, ka ar personiskajiem rekordiem jābūt uzmanīgiem, jo jauniešu vecumā to ietekmē arī fizioloģija, proti, kā bērns aug, tāpēc man patīk, ja šie rekordi tiek iegūti, pateicoties treniņam, nevis tāpēc, ka bērns šī gada laikā jūtami izaudzis.”
Kluba skrējēji ziemas ciklu noslēguši, jau sākusies gatavošanās vasaras sezonai. Pēc ziemas skrē­jējiem iedota brīva nedēļa, norādot, ka katrs pats var izvēlēties, cik šajā laikā izskriet, un izrādījies, ka neviens šajā laikā nav atpūties, katrs trīs reizes izskrējis. Tas nozīmē, ka jaunie sportisti ir gatavi trenēties arī pastāvīgi.

Treneris cer, ka arī vasaras sezonai vajadzētu būt labai, ņemot vērā, kādas ir grupas, kurās “Ašie” startēs: “Mēs plānveidīgi gatavojamies divu ciklu sezonai. Ko ziemā iekrātais dos vasarā, grūti pateikt. Jāsaprot, ka formu nevar vienmērīgi noturēt visu laiku, ir cikliskums. Tūlīt sāksies “Stirnu buka” sezona, kas ir kā labs bāzes treniņš, un tad jau vēl dažādas sacensības.”
Par “Ašo” veikumu pirmajā “Stirnu bukā” lasiet rakstā “Skriešanas sezonas sākas”.