Ziņas

Sports

Vieglatlētikas medaļotais februāris

Čempions. Latvijas čempionātā U14 grupā čempiona titulu izcīnīja Ričards Špacs, un par panākumu prieks arī trenerim Austrim Āboliņam. Foto: no albuma

Vieglatlētikas telpu sezona lēnām tuvojas noslēgumam. Var teikt, ka februāris bija svarīgākais mēnesis, jo tajā notika Latvijas čempionāti visās vecuma grupās. Tajos startēja arī sporta kluba “Ašais” un Cēsu Sporta skolas jaunie vieglatlēti.

Kā pirmie cīņā par medaļām devās U14 grupas audzēkņi. Čempiona titulu1000 m distancē izcīnīja Ričards Špacs (SK “Ašais”/ CPSS).
Lodes grūšanā bronzas godalga CPSS audzēknim Jānim Zemītim, vēl labāko sešniekā arī Tomass Kvasts (CPSS) 1000m distancē, uzrādot sesto labāko rezultātu.
Sporta kluba “Ašais” treneris Austris Āboliņš norāda, ka Ričarda panākums ir vērtējams ļoti atzīstami. Sportists neilgi pirms čempionāta saslima, un likās, ka sacensības jāizlaiž.

“Nedēļu pirms mačiem sāka atgūt formu, nolēmām startēt, tāpēc jāteic, ka šoreiz medaļa nāca vairāk ar gribu nekā ar varēšanu,” saka treneris.
Sekoja Latvijas čempionāts U18 un U20 grupās. Vecākajā grupā 800 m distancē 5.vietā Artis Rožkalns (SK “Ašais”/ CPSS). Treneris norāda, ka piektā vieta nav nekas īpašs, bet konkurence šajā grupā bijusi ļoti stipra, kā nevienu gadu: “Rezultāti ļoti blīvi, septiņi puiši cīnījās par medaļām, diemžēl Artim šoreiz netrāpījās. Taču uzlabots gan personiskais rekords, gan kluba labākais rezultāts par četrām sekundēm, un tas ir labs sasniegums. Te gribu atzīmēt, ka pārziemošana vieglatlētiem ir ļoti grūta, divas trīs reizes nedēļā braucam uz Igauniju trenēties, jo nav citu variantu. Tāpēc zaudēt Liepājas un Rīgas vieglatlētiem nav kauns. Taču ir sajūta, ka mērķis tomēr nav izpildīts.”

Vēl jāatzīmē, ka U18 grupā jaunietēm 2000 m kavēkļu skrējienā 4.vietā ierindojās Daido Brūvere (CPSS, treneris Rihards Paran­djuks), tikai 0,04 sekundes atpaliekot no bronzas medaļas ieguvējas.

Latvijas čempionāti jauniešiem noslēdzās ar U16 grupu, kur 600 m distancē čempiones tituls Renātei Beļājevai (SK “Ašais”/ CPSS).

Treneris norāda, ka Renātes stāsts ir īpašs, jo viņa uzskatāmi apliecina, ko var sasniegt: “Šis ir stāsts par neatlaidību. Viņa mācās Stalbē un katru dienu pēc stundām ar satiksmes autobusu atbrauc līdz Cēsīm, tad ar satiksmes autobusu atbrauc līdz Drabešiem uz treniņiem. Tā katru dienu! Tāpēc viņas zelta medaļa ir vairāk nekā vienkārša uzvara, es teiktu, tas ir vieglatlētikas mīlestības zelts. Visu laiku medaļa bija rokas stiepiena attālumā, šogad paņēma zeltu, pie tam dramatiskā cīņā, jo pirmās trīs vietas finišēja 0,6 sekundēs. Arī 300 metros viņai 5.vieta, kas ir labs rezultāts, jo sprintos netrenējamies. Sevi labi parādījusi Elza Niklase, kura klubā tikai divus mēnešus, bet 1000 metros izcīnīta 7.vieta, kas ir ļoti labs sasniegums.”

Lielas cerības tika liktas uz Robertu Glazeru 1000 metru distancē, taču cīņas karstumā sportists piedzīvoja kritienu un rezultātā vien sestajā vietā. Treneris saka, ka pārdzīvojums Robertam bija ļoti liels, bet tāds ir sports, un šī ir, lai arī sāpīga, bet ļoti vērtīga pieredze, uz ko jābūt gatavam.

Vēl jāatzīmē CPSS audzēkņa Nika Kļaviņa (treneris Māris Urtāns) izcīnītā bronzas godalga lodes grūšanā.

Taču “Ašie” startē ne tikai čempionātā, viņi katru nedēļu piedalās arī kādās sacensībās Latvijā vai Igaunijā. Kā uzsver treneris, sacensību daudz, bet tas ir ļoti nepieciešams: “Jāsaprot, ka bērniem vieglatlētika nav pārāk atraktīvs sports, tāpēc nedrīkst būt tā, ka viņi trenējas pus gadu, lai aizbrauktu uz pāris mačiem. Ar tādu pieeju vieglatlētiku nenoturēt. Bērniem jādod iespēja maksimāli daudz startēt, un tam jābūt kā spēlei. Vieglatlētika balstās uz statistiku, tas to padara aizraujošu. Ir ļoti precīzi nomērāms rezultāts, katrs bērns zina savu personīgo rekordu, un viņam ir azarts censties to uzlabot. Bet, lai to paveiktu, jābūt iespējām startēt sacensībās.”

No aizvadītajiem mačiem vērts atzīmēt “Maxima” kausu izcīņu U16 un U14 grupā. Jaunākās grupas bērni sacentās trīscīņā, kur ietilpa 60m un 200m sprints, kā arī tāllēkšana no vietas. Konkurence ļoti liela, apmēram simts dalībnieku, un labākais sasniegums R. Špacam, kurš skriešanas disciplīnās finišēja piektais, nedaudz nepaveicās tāllēkšanā, bet trīscīņas summā šajā lielajā konkurencē izcīnīta 8. vieta.

U16 grupā R. Beļājevas 300m distancē izcīnīja uzvaru, G. Glazers 1000 metros bija trešais, bet E. Niklase 1000m distancē palika tūlīt aiz goda pjedestāla.
U16 grupā startēja arī vairāki CPSS audzēkņi. Labākais panākums – bronza lodes grūšanā – N. Kļaviņam, Artūrs Ozols šajā disciplīnā uzrādīja 5.rezultātu. Piektajā vietā arī Megija Sirmā 300 m distancē.

SK “Ašais” skrējēji veiksmīgi startēja Jēkabpils Sporta skolas U16 grupas sacensībās. 1000m distancē meitenēm klubam du­bult­uzvara – pirmā R. Beļājeva, otrā E. Niklase, kurai šis bija pirmais pjedestāls vieglatlētikas sacensībās. Zēniem šajā distancē zelta medaļa R. Glazeram.