Ziņas

Sports

Vieglatlētiem medaļas

Nepārspēts. Sporta kluba "Ašais" jaunais atlēts Roberts Aleksis Glazers, startējot savā pirmajā 1500 m skrējienā, izcīnīja uzvaru Jelgavā notikušajā "Sportland" kausa izcīņas piektajā posmā. Foto: no albuma

Cēsu Sporta skolas un arī sporta kluba “Ašais” jaunajiem vieglatlētiem vasara paiet itin spraigā sacensību ritmā. Tas ir svarīgi, jo katras sacensības dod jaunu pieredzi.

Patīkami, ka no mačiem jaunie atlēti neatbrauc tukšām rokām, bet gandrīz vienmēr bijuši uz goda pjedestāla. Izņēmums nebija arī Jelgavā notikušais “Sportland” kausa piektais posms. Sporta klubu “Ašais” pārstāvēja trīs sportisti, pa visiem izcīnot pilnu medaļu komplektu.

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Roberts Aleksis Glazers, kurš startēja savā pirmajā 1500 m skrējienā. Treneris Austris Āboliņš norāda, ka sarežģītākais – kādu taktiku izvēlēties pirmajam skrējienam: “Šoreiz, zinot sāncenša spējas, vilkām līdzi. Roberts vilka, līdz pēdējos 300 m gluži kā raķete – aizlidoja līdz uzvarai un rekordam – 4:41,10! Skaidrs, ka rezerve vēl ir piecām, sešām sekundēm. Interesanti, ka puišiem, kas startēs Baltijas U16 sacensībās, rezultāti par četrām sekundēm lēnāki, bet atlases kritērijs skaidrs- rezultāts valsts čempionātā. Taču laikā, kad notika Latvijas čempionāts U16 grupai, “Ašie” viesojās Gēteborgā, kur risinājās lielākās Skandināvijas valstu vieglatlētikas sacensības. Un kā pēc uzvaras “Sportland” posmā teica Roberts, viņš nemainītu Gēteborgas mačus pret U16 čempionātu. Arī tad, ja zelts un izlase būtu “kabatā”.”
Sudraba godalgu klubam izcīnīja Artis Rožkalns 800 m skrējienā, bet bronza – Renātei Beļājevai 400 m distancē.

Sacensībās sevi atkal labi parādīja Cēsu Sporta skolas trenera Māra Urtāna audzēkņi, startējot diska mešanas sektorā. Arī viņiem trīs medaļas. U16 grupā sudraba medaļu izcīnīja Vineta Krūmiņa, labākajā mēģinājumā disku raidot 32, 64 m tālu, par 38 cm atpaliekot no uzvarētājas rezultāta.

Bronzas godalgas izcīnīja Aleksandrs Volkovs U20 grupā un Artūrs Ozols U16 grupā.