Ziņas

Sports

Vieglatlētiem medaļām bagāts gada sākums

Kopā. Cēsu Sporta skolas treneris Rihards Parandjuks kopā ar saviem audzēkņiem no U14 grupas, kuri veiksmīgi startēja Vidzemes reģiona atlases sacensībās uz Latvijas U14 ziemas čempionātu.Foto: no albuma

Cēsu Sporta skolas un sporta kluba “Ašais” vieglatlētiem kalendārais gads iesākās ar sacensībām Valga – Valmiera, kas pulcēja vairāk nekā 300 dalībnieku no 15 pilsētām un novadiem. Jaunie vieglatlēti sacentās U16 un U8 grupā, pie medaļām tika arī mūsu puses jaunieši.

Sporta kluba “Ašais” dalībnieks Roberts Glazers pārliecinoši uzvarēja U16 grupā 1000 m distancē, personisko rekordu uzlabojot par trim sekundēm. Turklāt gandrīz visus sāncenšus viņš apsteidza par apli! Bronzas godalga 600 m distancē Renātei Beļājevai. Kārlim Dieviņam U18 vecuma grupā 6. vietā 1000 m.

Trīs medaļas arī Cēsu Sporta skolas (CPSS) audzēkņiem. Zel­ta godalga lodes grūšanā U18 grupā Vinetai Krūmiņai ar jaunu personisko rekordu 13,16m, kas ir arī sezonas labākais rezultāts Latvijā šajā grupā. Bronzas god­algas izcīnīja Artūrs Ozols lodes grūšanā un Renāts Lācis 300 m distancē.

CPSS U14 grupas puiši un meitenes ziemas sezonu sāka Ogres manēžā notikušajās atklātajās vieglatlētikas sacensībās, kur iegūts pilns medaļu komplekts. Zelta godalga Rinaldam Sirmajam 600 m distancē, sudrabs Jānim Zemītim lodes grūšanas sektorā, bet bronzu izcīnīja Elizabete Cīrule barjerskrējienā. Tūlīt aiz pjedestāla palika To­mass Kvasts 600 m skrējienā.
Kluba “Ašais” U14 grupas skrējēji sezonu sāka sporta skolas “Arkādija” atklātajās sacensībās, kuras bija arī Rīgas reģiona atlases sacensības uz Latvijas U14 ziemas čempionātu. Tei­ca­mu sniegumu demonstrēja Ri­čards Špacs, 51 dalībnieka konkurencē izcīnot uzvaru 300 m.

Sekoja Vidzemes reģiona atlases sacensības uz Lat­vijas U14 ziemas čempionātu. Lai tam kvalificētos, bija nepieciešams iekļūt starp pieciem labākajiem Vi­d­zemes reģionā. R. Špacs parādīja, ka ir labā formā, jo uzvarēja 1000 m distancē ar izcilu rezultātu – 3:08,50. Jāatzīmē, ka šis ir pēdējo gadu otrais labākais rezultāts valstī šajā vecuma grupā. Var vien piebilst, ka ātrāks bijis tikai Ričarda kluba biedrs Roberts Gla­zers 2017. gada atlasē. Tie­sī­bas startēt valsts čempionātā izcīnīja vēl trīs U14 vecuma “Ašie”: Roberts Cer­cins, Dāvis Mežals un Tīna Bri­ša.

Ceļazīmes uz U14 ziemas čempionātu ieguva arī Cēsu Sporta skolas vieglatlēti. Divas sudraba medaļas izcīnīja Ri­nalds Sir­mais – 60 m barjerās un 300m dis­tancē. Jasmīnai Pe­per­niecei sudrabs 60m barjerās un bronza sprintā. Tomass Kvasts izcīnīja sudrabu 1000 m distancē un bija ceturtais 300 m skrējienā. Su­d­rabs arī Jānim Zemītim lodes grū­šanā. Bronzas godalga 60 m barjerskrējienā Artim Āboliņam. Čempionātam kvalificējās arī Markuss Berkolts un Elizabete Cīrule.
Latvijas čempionāts telpās U14 grupā notiks 3.februārī Rīgā, ir pamats cerēt, ka arī no tā mūspuses jaunie vieglatlēti neatbrauks tukšā.

Vēl var atzīmēt CPSS visjaunāko vieglatlētu (dzimuši 2009. un 2008.gadā) veikumu sacensībās Ogrē. Pie bronzas medaļas tika Ernests Olengovičs 40 m barjerskrējienā.

Savukārt “Ašie” janvārī pabija Igaunijā, kur veiksmīgi startēja Tartu pilsētas čempionātā. Ne­ierasti savām distancēm viņi izmēģināja spēkus 200 m sprintā un darīja to ļoti sekmīgi. Renāte Beļājeva ne tikai pārliecinoši uzvarēja ar jaunu personīgo un kluba rekordu (27,70), bet arī uzrādīja otro ātrāko šīs sezonas rezultātu U16 vecuma meitenēm valstī!