Ziņas

Sports

Vieglatlēti krāj medaļas un pieredzi

Rekordi laboti. Vieglatlētikas sacensībās “LVS/ SPORTLAND kausa izcīņa” diska mešanā pieaugušo konkurencē ar jaunu personīgo rekordu uzvarēja Aleksandrs Volkovs (35.numurs), bet trešajā vietā arī ar jaunu personīgo rekordu ierindojās Artūrs Ozols (39.). Foto: no albuma

Tikai pāris nedēļu atlicis līdz Latvijas čempionātam vieglatlētikā. Pirmie cīņās par tituliem un medaļām iesaistīsies U18 un U20 grupas atlēti. Tāpēc vieglatlēti izmanto sacensības, lai krātu pieredzi, uzlabotu sniegumu un izcīnītu medaļas, kas dod papildu stimulu un pārliecību.

“Sportland” kauss

Saldus stadionā aizvadītas vieglatlētikas sacensības “LVS/ SPORTLAND kausa izcīņa”. Šis bija arī pēdējais posms atlasei uz Eiropas komandu čempionātu. No Cēsu Sporta skolas (CPSS) turp devās trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai parādītu savu varējumu lodes grūšanā un diska mešanā. Sacensības notika U16 vecuma grupā un pieaugušo konkurencē.
Savu pārākumu diska mešanā pieaugušo konkurencē apliecināja Aleksandrs Volkovs (Cēsu Vieglatlētikas klubs/ “Running Club Napoli”), kurš jau trešo reizi šogad laboja personīgo rekordu. Jau pirmajā mēģinājumā viņa raidītais disks piezemējās nedaudz pirms 52 m atzīmes, apliecinot, ka Aleksandrs ir apņēmības pilns uzvarēt. Ceturtajā mēģinājumā viņš sasniedza jaunu personīgo rekordu 53,38m, nodrošinot zelta medaļu. Jāatzīmē, ka visi pieci ieskaitītie mēģinājumi bija tālāk par otrās vietas ieguvēja rezultātu. Aleksandrs ir iekļuvis valsts izlasē startam Eiropas komandu čempionātā, kas 20.jūnijā notiks Polijā.

Treneris uzslavē Artūru Ozolu (CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs), kurš, būdams U20 grupas dalībnieks, spēja izcīnīt bronzas godalgu pieaugušo konkurencē ar jaunu personīgo rekordu – 43, 91m.

Sīva spēkošanās diska mešanas sektorā bija sieviešu konkurencē. Vineta Krūmiņa (CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs/ Aversa) pirmajā mēģinājumā disku raidīja 44,85 m tālu, kas līdz pat pēdējam mēģinājumam bija trešās vietas vērtībā. Taču pēdējā metienā viņai izdevās būtiski uzlabot sniegumu, disks lidoja 46,47m tālu, kas izrādījās sudraba medaļas vērtībā, tikai par diviem centimetriem atpaliekot no Lietuvas sportistes. Te gan jāsaka, ka līdz personīgajam rekordam (50, 24m)­ vēl tālu, taču šī vieta ļāva Vinetai iekļūt Latvijas izlasē.

Ceturto vietu ar jaunu personīgo rekordu (42,13m) ieguva Lu­īze Geistarde (CPSS/ Cēsu Vieglat­lētikas klubs/ A.S.D. ATL. AGROPOLI). Ļoti pārliecinoši diska mešanā U16 grupā startēja Toms Sam­auskis (CPSS/ Cēsu Vieglat­lētikas klubs), izcīnot uzvaru ar rezultātu 50,67m un tuvāko sekotāju apsteidzot par 12m! Treneris, jautāts, vai audzēknim ir motivācija, ja uzvaras nāk tik viegli, norāda, ka Tomam ir mērķi, ko viņš grib sasniegt, treniņos var sacensties ar vecāko grupu atlētiem, un tā ir motivācija neapstāties.

Lodes grūšanas sektorā dāmu konkurencē notika cīņa par otro vietu, jo ventspilniece Anna Gulbe droši turēja līderpozīcijas. Par otro vietu cīnījās L. Geistarde un V. Krūmiņa, un viss atrisinājās pēdējā mēģinājumā. Vineta uzrādīja rezultātu 12,83 m un atradās otrajā vietā, taču Luīzes lode lidoja 12,91 m tālu, kas viņai ļāva pacelties uz otro vietu, komandas biedreni nobīdot uz trešo vietu.

Vīriešiem lodes grūšanā uzvaru svinēja Māris Urtāns (CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs/ Afra­gola), par astoņiem centimetriem apsteidzot Edgaru Berķi no Murjāņu Sporta ģimnāzijas. Tre­šajā vietā Ralfs Gauja (Cēsu Vieglatlētikas klubs/Liesma SB/ A.S.D. ATL. AGROPOLI) – 15,44 m, bet tūlīt aiz viņa A. Volkovs – 14,82 m.

Alūksnes kausi

Sacensībās “Alūksnes kausi” Startēja sporta kluba “Ašais” skrējēji. Meitenēm U16 grupā 100 m sprintā sudraba medaļu izcīnīja Dārta Cipule (12,80). Sudrabs šajā distancē U20 grupā Renātei Beļajevai. Tāda pat kaluma medaļa arī Robertam Cer­cinam 1500 m distancē U18 grupā, bet Teodoram Godiņam bronzas medaļa 400 m distancē U16 grupā. Luīze Rajecka 1500 m skrējienā finišēja piektā.

Tikmēr kluba pārstāvis Roberts Glazers atkal izmēģināja spēkus 1500 m distancē, startējot “Bri­tish Milers’ Club” mačos Man­čestrā. Konkurence liela, uz starta šajā distancē stājās 100 dalībnieki. Roberts savā skrējienā finišēja piektais, uzrādot jaunu personīgo rekordu un arī kluba rekordu 3:56,09.

Jaunie atlēti

Ikvienam sportistam ir svarīgi pārbaudīt sevi sacensībās, jo tajās spriedze ir pavisam cita nekā treniņos. Jaunāko grupu vieglatlēti sacensībās gūst pirmo pieredzi, sāk sadzīvot ar sacensību atmosfēru.

Lai palīdzētu gūt pieredzi, Cēsu stadionā norisinājās Cēsu 3.bērnu daudzcīņas sacensības vieglatlētikā. Dalībnieki sacentās trijās vecuma grupās četrās disciplīnās.
U10 un U12 grupas atlēti sacentās bumbiņas mešanā, 60 m sprintā, tāllēkšanā un 200 m skrējienā, bet U14 grupa – lodes grūšanā, 100 m sprintā, tāllēkšanā un 400 m skrējienā. Saskaitot gūtās vietas katrā disciplīnā, tika apbalvoti labākie kopvērtējumā.

U10 grupā meitenēm zelta medaļa Undai Pilskalietei no Cēsu Sporta skolas (CPSS), sudrabs – Kristelai Ivanovai (CPSS), bet bronza Jasmīnai Breikšai (Cēsu 2.pamatskola). Zēniem šajā vecuma grupā pirmajā trijniekā tikai 2.pamatskolas pārstāvji, pirmais Deivids Bojārs, otrais – Artūrs Žagars, trešais – Gustavs Beļi­kovs.

U12 grupā meiteņu konkurencē uzvarēja Paula Veide (CPSS), otrā – Patrīcija Mieze (CPSS), trešā – Elza Krastiņa (Cēsu 1.pamatskola). Zēniem šajā vecuma grupā trijnieks šāds: Gustavs Meistars (CPSS), Otto Gaiss (Cēsu 1.pamatskola), Elvis Praz­nicāns (CPSS).

U14 grupā meitenēm godalgotās vietas izcīnīja CPSS audzēknes Emīlija Baumane, Eve­līna Stalšāne un Paula Šūlmei­stere, bet zēnu konkurencē trīs labākie: Andris Millers (Cēsu 2.pamatskola), Klāvs Gavars (Vecpie­balga), Anrijs Peisahovskis (Vecpie­balga).