Ziņas

Sports

Vieglatlēti beiguši ziemas sezonu

Uzvara. Veiksmīgu ziemas sezonu aizvadījusi sporta kluba “Ašais” skrējēja Stella Paltiņa, pēdējās sacensībās Somijā izcīnot zeltu 1000 m skrējienā. Foto: no albuma

Vīrusa ietekmē nedaudz priekšlaicīgi sezonu nācās pabeigt vieglatlētiem, tostarp Cēsu Sporta skolas un sporta kluba “Ašais” audzēkņiem.

Kluba “Ašais” treneris Austris Āboliņš atzīst, ka telpu sezona jaunajiem atlētiem bijusi negaidīti veiksmīga, kaut arī šī gada sezona solījās būt grūta, jo teju visi savās vecuma grupās ir jaunākie: “Tas nozīmē, ka jāsacenšas ar gadu vecākiem sāncenšiem. Tāpēc arī skrējējiem netika uzstādīti kaut kādi augstie mērķi, galvenais ir censties labot personīgos rekordus, un gandrīz visi to arī paveica. Kā objektīvu rādītāju sportistu veikumam vērtēju sporta klases, kas parāda, cik augsta līmeņa rezultāti, kā tie progresē. Liela daļa mūsējo uzlabojuši savas sporta klases pieaugušo kategorijā, nemaz nerunājot par jauniešu sporta klasēm. Piemēram, Robertam Glazeram U14 grupā izcila sezona, kaut arī tikai viena bronzas god­alga, bet viņš jaunākais un mazākais savā grupā, toties rezultāts lielisks.”

Uz norādījumu, ka varbūt labi, ja nākas sacensties ar nedaudz vecākiem, jo ir, kam dzīties pakaļ, treneris saka, ka viņš audzēkņus radinot neskatīties uz pretinieku, bet domāt par savu tehnisko izpildījumu.

Kluba “Ašais” audzēkņi valsts čempionātos izcīnīja divas bronzas medaļas, tās Stellai Paltiņai 1000m U14 grupā un Robertam Glazeram 1500m U18 grupā. Treneris norāda, ka Artis Rožkalns beidzot lauzis “lāstu” 800m skrējienā telpās, noskrienot ātrāk par divām minūtēm, ko paveica Latvijas čempionātā pieaugušajiem. 21 dalībnieka konkurencē viņam augstā sestā vieta. Šajā čempionātā kā jaunākie dalībnieki bija R. Glazers un Renāte Beļajeva, kuri uzstādīja personīgo rekordu un parādīja, ka cīņai ar vecākiem un pieredzes bagātākiem sāncenšiem ir gatavi. Sieviešu konkurencē Renātei 8. vieta 400 m un 13. vieta 200 m, bet Roberts – astotais vīriešu konkurencē 1500 m distancē.

Sezonai punktu “Ašajiem” nācās pielikt marta sākumā sacensībās Tamperē (Somija), no kurām atgriezās ar divām medaļām: Renāte izcīnīja bronzu 800 m, bet Stella Paltiņa dramatiskā cīņā izcīnīja uzvaru 1000 m distancē. Personīgos rekordus savās distancēs sasniedza arī Roberts (800 m), Elza Niklase (800 m), Roberts Cercins (1000 m) un Ričards Špacs (300 m), kurš ziemas sezonu slimošanu dēļ bija spiests izlaist.
Vēl var piebilst, ka kluba mājaslapā rodamais medaļu skaitītājs rāda, ka līdz 900. medaļai atlikušas 13 godalgas. Tiesa, nav zināms, kad atsāksies sacensības. A. Āboliņš saka, ka šobrīd kaut ko plānot nevar, atliek gaidīt, kā attīstīsies situācija.

Arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi Latvijas čempionātā nav palikuši bez medaļām. Jau esam rakstījuši par audzēkņu sasniegumiem, vēlreiz atgādināsim medaļniekus. Īpaši jāatzīmē sudraba medaļa, kas izcīnīta 4×160 m stafetē puišiem. 14 komandu konkurencē Artis Āboliņš, Markuss Berkolts, Tomass Kvasts, Emīls Sandlers – Bomis finišēja otrie. Panākums zīmīgs ar to, ka pēdējo reizi stafešu skrējienos Latvijas čempionātos Cēsīm medaļa bija gandrīz pirms desmit gadiem.

Par valsts čempionu U14 grupā 60 m sprintā kļuva Artis Āboliņš, bet U18 grupā čempiona tituls lodes grūšanā Nikam Kļaviņam. To viņš iespēja ar pēdējo mēģinājumu, parādot īstu sportisko raksturu. U16 grupā medaļas netika, bet jāatzīmē Renāra Smeltera 8.vieta augst­lēkšanā, pārvarot 163 cm lielu augstumu un sasniedzot personīgo rekordu. Kādu laiku cēsnieki šajā disciplīnā nebija startējuši.
Vēl jāatzīmē, ka Latvijas čempionātā pieaugušajiem čempiona titulu izcīnīja Sporta skolas treneris Māris Urtāns.

Cēsu Sporta skolas audzēkņi sezonu noslēdza Limbažos, kur sacentās visjaunākie – U10 un U12 grupas vieglatlēti. U10 grupā 60 m sprinta skrējiena finālā iekļuva divas jaunās cēsnieces. Evelīna Stalšāne finišēja otrajā vietā, Adele Šlēziņa – ceturtajā. Tāllēkšanā abām sportistēm attiecīgi otrā un piektā vieta. Abas prata savus medaļu pūrus papildināt vēl citās distancēs: Evelīnai sudrabs 150 m sprintā, bet Adelei sudrabs 400 m skrējienā.

Puišu konkurencē vairākkārt sešiniekā iespraucās Valters Nakurts.

U12 grupā 600 m skrējienā Keitai Konstantinovai otrā vieta, bet tūlīt aiz goda pjedestāla 200 m skrējienā Luīze Rajecka.