Ziņas

Sports

Vieglatlēti atsāk sezonu

Kārtējais. Sporta kluba “Ašais” skrējējs Roberts Glazers savā kontā ierakstījis kārtējo uzvaru, šoreiz 1500 m distancē “LVS/ Sportland kauss” pirmajā posmā.Foto: no albuma

Aizvadītas šīs vasaras sezonas pirmo plašāko vieglatlētikas sacensību “LVS/ Sportland kauss” pirmais posms. Vairāk nekā 300 vieglatlēti no Latvijas un Lietuvas piedalījās 34 disciplīnās. Sacensībās, kas notika Jelgavas stadionā, startēja abu valstu izlases dalībnieki divās vecuma grupās – U18 un apvienotajā grupā, kurā bija U20, U23 un pieaugušo izlases sportisti. Viņu vidū arī vairāki mūsu puses vieglatlēti no Cēsu Sporta skolas, Cēsu Vieglatlētikas kluba un sporta kluba “Ašais”.

Pirmās sacensības pēc ilga pārtraukuma vienmēr ir pilnas nezināmā, jo ar konkurentiem sen nav mēroti spēki. Bijuši ilgi treniņi, bet tie nespēj parādīt reālo varējumu. Tomēr mūsu puses sportisti tukšā no Jelgavas neatgriezās. Vairākas godalgas Cēsu Sporta skolas trenera Māra Urtāna audzēkņiem.

Lodes grūšanā U18 grupā vīriešiem uzvaru izcīnīja Niks Kļaviņš, raidot lodi 14,36m tālu. Šādu rezultātu Niks uzrādīja jau pirmajā mēģinājumā, izrādījās, ka neviens no sāncenšiem to pārspēt nevar.
Ļoti aizraujoša cīņa par uzvaru bija U18 grupā vīriešiem diska mešanā. N. Kļaviņš atkal pirmajā mēģinājumā uzstādīja augstu latiņu – 42,74m. Kā labākais rezultāts tas saglabājās līdz pat sestajam mēģinājumam, kad Nika komandas biedrs Artūrs Ozols raidīja disku par pieciem centimetriem tālāk, izcīnot uzvaru.

Diska mešanā pieaugušajiem Aleksandrs Volkovs ieguva 2.vietu ar rezultātu 45,74m, no uzvarētāja atpaliekot par aptuveni 2,5metriem. Cēsu Vieglatlētikas kluba pārstāvis Ralfs Gauja (trenere Daila Mankusa) ierindojās 4.vietā – 44,14 m, bet aiz viņa Jānis Gruzdiņš – 38,35 m.

Vinetai Krūmiņai pieaugušo sieviešu grupā lodes grūšanā 5.vieta (12,86 m), bet diska mešanā – astotais rezultāts – 42,15 m. Šī bija iespēja salīdzināt spēkus arī ar labākajām Lietuvas sportistēm. Diska mešanā visas četras lietuvietes bija pārākas, tātad Latvijas konkurencē Vinetai ceturtais rezultāts. Lodes grūšanā startēja divas Lietuvas sportistes, viena svinēja uzvaru, otra palika tūlīt aiz Vinetas.
No trijiem kluba “Ašais” skrējējiem divi tika pie medaļām. Treneris Austris Āboliņš uzteica Roberta Glazera uzvaru 1500 m distancē U18 grupā: “Robertam gan nācās sacensties ar sevi un vējamāti, jo vienaudžu un U20 vidusdistančnieku spējas izrādījās kādus 100 m nopakaļ, bet “turēt līdzi” top vīriem pirmajā startā pietrūka drosmes. Roberta rezultāts 4:09,67 ir viņa personiskais rekords un kluba rekords. Priecē arī Elzas Niklases starts 1500 m U18 grupā, kura viņa finišēja otrā.”

“LVS/ Sportland kauss” otrais posms ieplānots 16.jūnijā Saldū.