Raksti

Viedokļi

Viesi aizbrauca ar pozitīviem iespaidiem

Neuztvēru to kā uzslavu, bet kā apliecinājumu, ka viņi ir apmierināti ar šeit redzēto. Arī tiesnešu brigādes vadītājs atzina, ka sen nav bijis tik gludi organizēts turnīrs kā šeit. Bet vislielākais gandarījums bija par starptautiskās federācijas ģenerālsekretāra Džona Liljelunda teikto, ka šis ir labāk noorganizētais pasaules čempionāts florbolā, kādā viņš piedalījies. Tāpēc lielu paldies pelnījuši visi, kas piedalījās tā rīkošanā, gan rīcības komiteja, gan visi brīvprātīgie un arī, protams, skatītāji, kas čempionātu padarīja īpaši neaizmirstamu.

Pozitīvo iespaidu droši vien radīja arī tie jauninājumi, ko ieviesām šajā čempionātā. Pirmkārt, bija atklāšanas parāde, tādas līdz šim nebija. Iepriekšējos čempionātos atklāšana notika pirms mājnieku pirmās spēles. Mēs nolēmām, ka šim brīdim jābūt svinīgākam, tas jāorganizē tā, lai tajā varētu piedalīties visas komandas. Jo atklāšanas pasākums galvenokārt vajadzīgs komandām, nevis līdzjutējiem. Par moto izvēlējāmies Renāra Kaupera dziesmu “Welcome to my country”, kuras videoklipu rādījām atklāšanas ceremonijā. Tas atstāja patīkamu iespaidu, jo vairāku komandu pārstāvji pēc tam interesējās, kur šo dziesmu dabūt, esot ļoti iepatikusies. Mums reizēm liekas, ka tādiem 18 – 19 gadīgiem jauniešiem, kuri piedalās junioru čempionātā, neko nevajag, bet redzēju, ka viņi šo atklāšanas parādi uzņēma ar patiesām emocijām. Arī spēlētāju aplausi čempionāta noslēgumā liecināja, ka viņiem palikušas vislabākās atmiņas par Cēsīm, Kocēniem un Latviju.

Vēlreiz gribu uzteikt līdzjutējus, jo visus pārsteidza pārpildītās tribīnes. Nezinu nevienu citu sporta veidu, kur junioru spēles apmeklētu tik liels līdzjutēju skaits. Kocēnos pat visiem vietas nepietika, daudzi palika ārpus sporta zāles, tāpēc pusfinālu Latvija – Somija pārcēlām uz Cēsīm. Starptautiskās florbola federācijas prezidents Tomass Eriksons atzinās, ka Zviedrijā uz labām spēlēm gan nākot krietni vairāk skatītāju, bet tādas emocijas, tādu troksni un atbalstu savējiem viņš tur neesot redzējis. Arī Norvēģijas izlase ar skaudību uztvēra Latvijas uzvaru pār Čehiju, jo viņi esot gribējuši spēlēt par 5.vietu ar Latviju, lai izjustu šo fantastisko skatītāju klātbūtni un īpašo gaisotni, kādas Norvēģijā neesot. Manuprāt, arī tie ir netieši komplimen- ti mūsu skatītājiem, mūsu komandai un rīkotājiem.

Veiksmīgi aizvadītais čempionāts pierādīja, ka augsta līmeņa sporta turnīru var sarīkot arī ārpus galvaspilsētas, un, manuprāt, tieši te, Cēsīs un Kocēnos, tas notiek daudz sirsnīgāk. Dalībnieku paustās emocijas liek secināt, ka viņiem te bija patīkami uzturēties, un viņi aizbrauks ar vislabākajiem iespaidiem.

Patīkamu pārsteigumu sagādāja tas, ka atklāšanas ceremoniju noskatīties bija atbraucis Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Einārs Fogelis. Uz noslēgumu ieradās arī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks sporta politikas jautājumos Edgars Šneps, kurš pateicās par šo čempionātu. Domāju, ka šo augsto amatpersonu interese veicinās florbola attīstību Latvijā.

Pierakstījis Jānis Gabrāns

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *