Raksti

Viedokļi

Vasara īsa, darbu daudz

Madara Ozoliņa

Citam šī vasara sagādājusi prieku, jo nav bijis jāsūdzas par pārlieku karstumu, bet citam tā nesusi vienas vienīgas raizes, jo dārza raža nebūt nav attaisnojusi cerības. Nu klāt pēdējais, neprognozējamais vasaras mēnesis, kad jāsteidz pagūt gan atpūsties, gan pastrādāt.

Pensionārei Ligitai Mežcie­mai par šo vasaru ir dažādas izjūtas: “Vasara ir mans mīļākais gadalaiks. Ir silts, nav biezi jāģērbjas. Tikai žēl, ka šogad vasara pie mums ir stipri lietaina un drēgna. Pat neatceros, kuru gadu vēl būtu tik bieži lijis. Šovasar daudz laika pavadu kopā ar savu pirmo mazbērniņu, jo vedekla sāka strādāt. Mazais Ričards septembrī sāks iet bērnudārzā, bet līdz tam – palīdzu ar auklēšanu. Tas man šovasar ir primārais uzdevums. Pie mājas ir arī mazs dārziņš, daži upeņu krūmi, zemeņu vagas un burkāni. Gurķi un tomāti aug siltumnīcā. Darba ir daudz, par visu jārūpējas. Taču par to priecājos, kamēr veselība atļauj, labprāt laiku pavadu gan dārzā, gan auklējot mazdēliņu. Augustā centīšos vēl vairāk laika pavadīt ar Ričardu. Kopā lasīsim upenes, dzīvosimies svaigā gaisā un atpūtīsimies. Ceru, ka pēdējais vasaras mēnesis mūs ar laikapstākļiem lutinās vairāk. Tā kā Ričardam septembrī jāuzsāk bērnudārza gaitas, tad vairs nebūs mums tik daudz brīva laika, ko laiskoties saulītē. Un bērni taču tik āri aug! Jāizbauda ir katra kopīgā dieniņa. Bērniem vasarā ir jāskraida apkārt ar plikām kājām, jāēd saldējums, jālasa ogas un jāpavada laiks ar saviem mīļajiem.”

Vasara ar atpūtu saistās arī Katrīnai Boriņai, kura septembrī sāks mācības 7. klasē: “Mēs šovasar kopā ar klasesbiedreni lasījām mellenes, kuras pēc tam pārdevām. Bija dienas, kad lasījām ogas ļoti ilgi, bet to bija pavisam maz. Par naudiņu, ko nopelnīju, varēju nopirkt sev dažādus kārumus. Augustā es gribētu atpūsties. Mamma un tētis mani vedīs uz bērnu nometni Cesvainē. Tur palikšu nedēļu. Domāju, iegūšu jaunus draugus un tur būs ļoti interesanti. Es uz nometnēm braucu katru vasaru. Tur parasti tiek rīkotas dažādas spēles, atrakcijas, nakts pastaigas, stāstīti spoku stāsti un mācītas jaunas lietas. Tā ir ļoti laba iespēja atpūsties un padzīvoties citā vidē. Vēl šovasar jāpagūst izlasīt divas grāmatas. Mums skolā iedeva sarakstu, kuras grāmatas jāizlasa. Četras esmu jau izlasījusi.”

Vasaru kā peļņas laiku dēvē uzņēmējs Dāvis Mičulis, kurš pagājušajā gadā uzsāka savu biznesu: “Man ir galdniecība, tiek gatavotas dažādas mēbeles. Sākumā to darīju prieka pēc, bet vēlāk cilvēki sāka interesēties un veikt pasūtījumus, tādēļ nācās paplašināties un kļūt sev par priekšnieku. Šovasar ir ļoti daudz darba. Arī augustā plānoju strādāt, jāpabeidz iesāktie projekti. Dzirdēju, ka augustā būs ļoti silts, tādēļ labprātāk atpūstos, bet, no otras puses, naudiņu vajag. Tikai pēdējā vasaras nedēļā atpūtīšos kopā ar ģimeni, brauksim nedēļas nogali pavadīt pie jūras.”

Par darba trūkumu šovasar nesūdzas arī jaunā māmiņa Kristī­ne Robeža. Lai arī šobrīd lielākās rūpes jāuzņemas par trīs mēnešus veco Anabellu un divus gadus veco Patriku, jādara arī dažādi blakus darbi: “Mēs šomēnes pārcelsimies uz citu, lielāku dzīvokli. Tikai tur vispirms ir nepieciešams veikt remontu. Vīrs pēc darba dodas uz dzīvokli un strādā. Viņš ir celtnieks, tādēļ lielāko daļu darba varēs izdarīt paša spēkiem. Kad mani vecāki var pieskatīt bērnus, tad arī es braucu un palīdzu. Darba ir daudz, bet plānojam mēneša laikā visu pabeigt un ievākties. Līdz šim dzīvojām ļoti mazā vienistabas dzīvoklītī. Pēc otrā bērna piedzimšanas kļuva pavisam šauri. Sākām jaunu dzīves­vietu meklēt jau pirms pusgada, bet Cēsīs ar dzīvokļu piedāvājumiem ir ļoti slikti. Vienīgais variants bija ņemt dzīvokli, kas ir sliktā stāvoklī, un pašiem veikt kapitālo remontu. Tā arī izdarījām. Mazliet žēl, kas viss augusts paies strādājot, bet nekas, priekšā vēl daudz vasaru, kad varēsim atpūsties! Tagad svarīgāk ir iekārtot savu vietiņu, kur varēsim baudīt kopīgu dzīvošanu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *