Raksti

Viedokļi

Vai ziemas prieki var sākties

Mairita Kaņepe

Daba šoziem ir labvēlīga, gādājot īstu ziemu ar salu un sniegu. Vai cilvēki gādājuši par trasēm un laukumiem, lai azarta iespējas sportot gribētājiem būtu vēl lielākas?

“Druva”, aptaujājot pilsētniekus un lauciniekus, vai šonedēļ, it sevišķi nedēļas nogalē, baudīs ziemas priekus slēpojot un slidojot, uzzināja, ka it sevišķi tiem, kuru darbs vai ģimene saistīta ar bērniem un jauniešiem, aktīva sportošana neizpaliks.

Par Līgatni stāsta skolotāja Dace Bērziņa: “Slēpošanas trasītes izveidotas pie Līgatnes novada Sporta centra un pilsētā pie skolas. Iedzīvotāji var izmantot arī slēpošanas trasi Līgatnes pilsētas dzīvojamo namu apkaimē, un tāpat ir arī Augšlīgatnē. Redzams, ka iedzīvotāji iespējas izmanto un nodarbojas ar ziemas sportu. Pēc nedēļas Līgatnē iecerēta Sniega diena, kurā paredzēta virkne sportisku aktivitāšu pie vidusskolas Pašlaik, kopā liktas, veidojas ieceres, lai janvārī vai februārī novadā sarīkotu ziemas sporta spēles. Šo ieceri īstenos Līgatnes Sporta centrs.”

Par Jaunpiebalgu stāsta pedagoģe Lāsma Skutāne, uzsverot, ka ziemas sporta centrs viņu pusē ir Vanagkalns: “Tajā atkal būs lielais ziemas festivāls, trases slēpošanai jau tagad izveidotas. Speciāli izveidotu slidošanas iespēju Jaunpiebalgā laikam vēl nav, jo, godīgi sakot, tikko tik tie ziemas prieki var pa īstam sākties, bet slidotavas uz dīķiem, arī pie skolas rodas, pašu slidotāju izveidotas.

Cēsnieces Sigitas Klētnieces ģimenē visi ir aktīvi sportotāji ziemā: “Mūsu ģimenes draugi, kuriem arī patīk ziemas sports, šogad ir sajūsmā par Cēsu Olimpiskā centra trasi. “Tik kvalitatīva!” sacīja no Rīgas atbraukušie. Sen tā nav bijis, pēdējos trijos gados noteikti nē. Rīdzinieki ved bērnus uz Cēsīm, lai te trenētu. Vairs nav jāpaliek pie Siguldas, kur tie slēpošanas aplīši ir daudz mazāki. Zinu arī no saviem draugiem Valmierā, ka viņi brauc slēpot uz Cēsīm.”

Vecpiebalgas novada izpilddirektore Lelde Burdaja stāsta, ka notiek slēpošanas trašu plānošana un veidošana. Taurenē un arī Dzērbene jau tās ir. Atbildīgs par procesu ir sporta darba organizators Toms Prauliņš. Šobrīd uz lielā dīķa Vecpiebalgā top arī slidotava. Pašvaldībā strādājam pie idejas par ģimenes sporta pasi. Tā būs kā akcija, lai iedzīvotāju vidū veicinātu sporta aktivitātes. To izmantojot, varēs kopā sportot gan ģimenes, gan citi. Ziemas priekos paredzēta kopīga slēpošana, nūjošana, arī nodarbības telpā – joga vai zumba – kopā ar jauniešiem, kas ieradušies brīvprātīgā darbā no Portugāles un mācīs dejas. Jau no pagājušā gada Jaunatnes lietu nodaļa ir atbildīga par sporta dzīves veidošanu, par veselīga dzīves veida rosināšanu ne tikai jauniešiem, ikvienam novadā.”

Cēsu skolotāja Agrita Bartuševica kopā ar audzināmās 10. klases ģimnāzistiem ceturtdien pēc mācību stundām devās uz Žagarkalnu slēpot. “Slidot ar ģimeni pamēģinājām brīvdienās savos laukos, notīrījām dīķi, bet sanāca maz, jo ledus bija grubuļains. Lai slēpotu, inventāru Žagarkalnā var izīrēt, jo ne visiem klasē ir savas slēpes. Skolēni bija iniciatori par kopīgu slēpošanu kalnā, jo grupu biļete kalna trasēm ir lētāka. Daži audzēkņi jau ir lieli speci­ālisti kalnu slēpošanā, es kā audzinātāja pirmo reizi turp braukšu. Tā kā pati neslēpoju, labi būtu, ja kāds kompānijā ar mani šļūktu no kalna ar gumijas kamerām. Skolēnus uz kalnu aizvedīs vecāki. Būs kādi 18 no visiem 28 klases audzēkņiem.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *