Raksti

Viedokļi

Traģiskie negadījumi saistīti ar sliktu redzamību un alkohola klātbūtni

Līga Salnite.

Pagājušajā nedēļā vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā pieredzētie traģiskie notikumi, gan vilcienam, gan automašīnai notriecot pa vienam gājējam, saistīti ar dažādiem apstākļiem, taču nevienā no gadījumiem nav liecību par kādas personas tīšu rīcību.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis “Druvai” atklāja – par Liepas apkaimē notikušo negadījumu ar kravas vilcienu noskaidrojies, ka aizgājējs liktenīgajā dienā no Cēsīm atbraucis uz šo pusi un pēc kopīgas alkohola lietošanas vēlajā vakara stundā uzsācis mājupceļu. Kriminālpolicijas šefs noraida minējumus, ka vīrietis apzināti būtu sevi apdraudējis, vai arī citu personu līdzdalību notikušajā, vēlreiz apstiprinot, ka tas bijis nelaimes gadījums. Tādējādi šis notikums vēl vairāk līdzinās gandrīz nedēļu iepriekš Cēsīs pieredzētajam, kad arīdzan pēc alkohola lietošanas kāds vīrietis bija devies mājup pāri sliedēm, bet pa ceļam aizmidzis. Tiesa, pirmais – 3.janvāra – negadījums beidzās pārsteidzoši veiksmīgi, uz sliedēm guļošajam spējot pēc pamošanās pat izrādīt pretošanos medicīniskai aprūpei.

Jau vēstījām, ka pagājušajā ceturtdienā, 7.janvārī, pulksten 22.35 Priekuļu novada Liepas pagastā, dzelzceļa stacijas “Lode” tuvumā, kravas vilciens notrieca vīrieti, kurš no gūtajām traumām mira turpat notikuma vietā. Sā­kotnēji bojāgājušā personība gan nebija zināma, bet šīs nedēļas sākumā viņa identitāte jau bija noskaidrota, vīrietis bijis aptuveni 50 gadus vecs.

Savukārt 8.janvāra vakarā Pārgaujas novada Raiskuma pagastā notikusī nelaime saistāma ar šajā stundā jau valdošo tumsu un atstarojošas vestes vai citu atstarojošo elementu neesamību. M.Reķis uzsver nepieciešamību gājējiem visā satiksmē lietot atstarotājus, taču vēl jo liktenīgāks atstarojošo elementu trūkums var izrādīties uz napgaismotajiem lauku ceļiem. Šādās vietās tikai auto starmešu gaismā samanīts tumšs stāvs var izrādīties jau krietni par tuvu, lai iespētu nelaimi novērst. Atgādinām, ka pagājušajā piektdienā īsi pēc sešiem vakarā uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža ar automašīnu “Ford” tika notriekts kāds gājējs, kurš arīdzan no gūtajām traumām notikuma vietā nomira.

Turpretī aizvadītās nedēļas vidū pilsētas gaisotni satricinājusī 30 gadus jaunā vīrieša aiziešana tiešām izrādījusies pēc paša gribas, ne vardarbīgs akts. Vietējā kriminālpolicija apstiprina, ka pēc notikušā atrasta arī aizgājēja atvadu vēstule.

Nedēļas nogale noziedzīgu nodarījumu ziņā izrādījusies ļoti mierīga. “Arī kriminālpolicijai šis laiks paiet kovida zīmē,” rezumē M.Reķis, paužot personīgu pārliecību, ka potenciālajiem likumpārkāpējiem, visticamāk, būtu bijis sarežģīti īstenot kādu noziedzīgu nodarījumu, ja policijas transports visu nakti kursē pa ceļiem ar ieslēgtām bākugunīm, kā tas šoreiz bija komandantstundas laikā. Vienlaikus, kā tika ziņots par mājsēdes uzraudzības blakusrezultātiem visas valsts mērogā, arī mūspusē šī pastiprinātā kontrole nesusi augļus, t.i., līdzējusi aizturēt kādu jau senāk meklēšanā izsludinātu personu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *