Raksti

Viedokļi

Sportiski piepildīta vasara

Iveta Rozentāle

Vasara ir laiks, kad notiek daudzi sporta pasākumi. Cēsīs tradicionāli notiek Cēsu velofestivāls, skrējiens “Jānis un Jānītis”, vasaras slēpošanas sprints, ultramaratons un skriešanas svētki “Cēsis ECO Trail”, brīvdienās notiks 24 stundu riteņbraukšana. Cilvēki piedalās gan savu novadu sporta notikumos, gan citviet Latvijā un ārpus tās.

Raunas novada sporta koordinators Drustos Intis Sko­boļevs:
“Šogad rīkojām sporta svētkus Drustos “Viss pa slapjo!”, un bija dažādas neparastas disciplīnas: spēle ar ūdens baloniem, virves vilkšana sēdus, šļūkšana pa slidenu virsmu, volejbols ar lielo bumbu. Cilvēki labprāt piedalās šādās interesantās programmās. Esam ievērojuši, ka riteņbraukšana un piedalīšanās sacensībās ir ļoti iecienīta, interesenti piedalās gan individuāli, gan ģimenes braucienos. Arī pludmales volejbola turnīrs bija labi apmeklēts. Protams, tā kā pagastā iedzīvotāju paliek mazāk, tad arī mazāk ir tādu, kas piedalās sporta pasākumos, bet citādāk par apmeklētību nevar sūdzēties.”

Amatas novada sporta koordinators Ēriks Bauers:
“Šovasar cenšamies rīkot nelielus ģimenes un sporta atpūtas pasākumus, ko organizējam svētdienās, lai cilvēkiem būtu lielākas iespējas tajos piedalīties. Apmeklē­jums ir atkarīgs gan no laikapstākļiem, gan citiem pasākumiem, jo, piemēram, pēc Zaubes kulinārijas festivāla sportot aktīvo cilvēku bija mazāk. Ģikšos, Nītaurē un Līvos mums ir izveidoti pludmales volejbola laukumi. Tur vakaros regulāri spēlē, īpaši jaunieši vecumā ap 20 līdz 30 gadiem. Iedzīvotājiem ir pieejami āra trenažieri, kurus aktīvi izmanto. Brīvi pieejamas iespējas motivē fiziskās aktivitātes atsākt tos, kuri pārtraukuši sportot, vai arī iegūt pirmo pārliecību, ka viņi var būt fiziski aktīvi. Tāpat redzu, kā treniņos florbolā izauguši bērni, kuri tagad var piedalīties florbola 3×3 turnīros. Laba motivācija ir spēcīgā Cēsu florbola komanda.

Augusta beigās aizvadīsim Amatas novada sporta un atpūtas svētkus Līvos, kur ļoti iecienīta ir loka šaušana, tāpat arī orientēšanās, bērniem patīk labirinti ar šķēršļu joslām. Redzams, ka ģimenēm patīk sportiskā gaisotnē pavadīt laiku kopā.”

Trenere Inga Bogda­nova, kura vasarā vada bezmaksas nodarbības TRX, funkcionālajā treniņā un pilatēs:
“Šis ir trešais gads šādām nodarbībām, un apmeklētība ir ļoti liela, jo ir gan vieglāki, gan intensīvāki treniņi atbilstoši katra sagatavotībai un veselībai. Lai arī vienmēr būs cilvēki, kuri nevarēs pārvarēt savu slinkumu, pat ja par aktīvu izkustēšanos nevajadzēs papildus maksāt, tomēr redzu, ka cilvēki izmanto tieši iespēju bez maksas aktīvi darboties vasarā trenera vadībā. Ir cilvēki, kuri trenējas visa gada garumā. Draudzenēm, draugiem, mammām un meitām patīk satikties, izbaudīt kopā būšanu, rūpējoties par savu veselību.”

Skriešanas entuziaste Žanna Vanaga aktīvi darbojas domubiedru grupā “Skrien un nūjo Cēsīs”. Viņa regulāri piedalās vietējos sporta pasākumos:
“Mūsu domubiedru grupai katru trešdienu notiek treniņi, kuros, neskatoties uz laikapstākļiem, regulāri piedalās ap 15 cilvēku. Cēsniekiem liels ieguvums ir meža tuvums. Lai gan daudzi baidās skriet pa mežu, es to daru jau ilgstoši un uzskatu, ka Cēsis un apkārtne ir ļoti droša vieta sportošanai. Jāatzīst, ka pavasarī un rudenī mēdzam būt kuplākā skaitā, jo vasarā piedāvājums ir pārsātināts, ir ļoti daudz sportisku notikumu. Rīkojam arī savus pasākumus, patlaban gatavojamies mini triatlonam pie Niniera. Regulāri kopīgi daudz kur piedalāmies, un mūs var pazīt pēc krekliņiem “No­skrien Cēsis”. Esam iecienījuši rogaininga sacensības. Šādas aktivitātes rada prieku, tā ir kopābūšana un labi pavadīts laiks ar līdzīgi domājošiem. Turklāt, ja esi pieteicies sacensībām, tas rada papildu motivāciju gan biežāk patrenēties, gan noskriet vairāk kilometrus. Šogad Kaspars Lapsa no mūsu grupas pieteicās ultramaratonam, četrus mēnešus disciplinēti trenējās un to izdarīja. Es arī skrienu ultramaratonus, jo man ļoti patīk pašai sevi izaicināt, izbaudīt piedzīvojumu, tā ir sava veida relaksācija, kas nāk kopā ar adrenalīnu, jo neskrienu uz laiku, bet savam priekam. Lai gan cilvēkiem liekas, ka tas ir grūti, tā nemaz nav – tikai nepieciešama disciplīna sagatavojoties. Jādiscipli­nē sevi, jāgrib to izdarīt un jātic, ka tas ir iespējams, jo 90% mūsu varēšanas ir galvā, un atlikušie desmit procenti arī ir mūsu galvā. Vienīgais, kas var apturēt, ja rodas kādas veselības problēmas.

Priecājos, ka, pateicoties pašvaldības projektiem, ir bijuši publiskie treniņi nūjotājiem, skrējējiem, tādējādi ne tikai skrienam katrs pats par sevi, bet esam iepazinuši cits citu, apvienojušies un darbojamies kopā.

Man šķiet, ka daļai cilvēku, kuri neļaujas kustību priekam, vēl ir atmiņas no skolas laikiem, kad vajadzēja ātri un uz laiku skriet krosus, tad sāpēja sāni un bija slikta pašsajūta. Tā radies priekšstats, ka sportošana ir grūta un nepatīkama. Daļai cilvēku trūkst motivācijas, kompānijas, vai viņi kautrējas tā vienkārši skriet pa pilsētu. Iesaku raitā solī nostaigāt trīs četrus kilometrus, lai izbaudītu to labo sajūtu, kas rodas, esot fiziski aktīvam. Turklāt tiem, kuriem gribas fiziski kustēties, lai notievētu, ir ieteicama tieši iešana ātrā gaitā vai lēna skriešana.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *