Raksti

Viedokļi

Prātiņ, nāc mājās!

Lasīju “Druvā” ziņu “Aktīvisti pie kautuves rīko protesta akciju”, bet neatradu šai akcijai loģiku. Protesta dalībnieki pauž, ka viņi nevēlas, lai sabiedrība pievēršas tikai veģetārismam, bet iestājas pret dzīvnieku nokaušanu!

Kāds tad ir trešais variants? Ēst gaļu dzīvā veidā? Kā anekdotē, kur rīdzinieks aizbrauc ciemos pie radinieka uz laukiem un ierauga, ka aplokā steberē vairākas cūkas ar kāju protēzēm. Rīdzinieks vaicā: “Kāpēc tavām cūkām ir kāju protēzes?” Radinieks atbild: “Es stingri iestājos pret lopu kaušanu, bet cūkgaļas galertu sagribējās!”

Ja cūkas nekaus, tad iznīks cūkkopība. Kurš gan audzēs cūku, ja to nedrīkst kaut? Bet, ja iznīks cūkkopība, tad arī mājas cūka kā suga izmirs. Varbūt dot cūkām un liellopiem mūža maizi un pēc tam mums kā maitu lijām ēst līķi? Līķus ēst iesaka Stokholmas Eko­nomikas skolas profesors Mag­nuss Soderlunds. Viņš izteicies, ka cilvēkiem vajadzētu ēst cilvēka gaļu. “Nokaut” nevajadzētu, bet uzturā varētu lietot cilvēku līķus, jo tas varētu palīdzēt glābt cilvēci, ja vien pasaules sabiedrība pievērstu uzmanību šai idejai. Kur vēl tālāk? Agrāk šādus “profesorus” izolēja attiecīgās ārstniecības iestādēs kā sabiedrībai bīstamus, bet tagad tādiem ļauj izglītot bērnus. Tāpēc nav brīnums, ka dažādas patoloģiskas organizācijas sabendē arī mūsu jaunatnes domāšanu. Šie akcijas jaunieši, šķiet, nezina, ka dzīvnieku produkti videi nav kaitīgi, jo tie sadalās un veido trūdus, kas augsnei vajadzīgi. Tad būtu jāpiketē arī pie publiskajām tualetēm un jāliek cilvēkiem padomāt, vai tās apmeklēt, varbūt vēdera saturu labāk paturēt sevī, lai nepiesārņotu dabu. Dabu piesārņo rūpnieciskie ražojumi – tādi kā plastmasa, kas augsnē nesadalās. Sēņotāji mežā bija atraduši beigtu stirnu, kurai no mutes rēgojās celofāna plēves stūris.

Šī jauniešu kompānija, kas traucēja darbu Cēsu gaļas kombinātam, varētu pievērsties lietderīgākai akcijai – iztīrīt mežus no plastmasas pudelēm un citiem dabai naidīgiem atkritumiem. Ķert bezatbildīgos, kas piesārņo mežus. Tas tiešām būtu jaunatnes cienīgs darbs Latvijas dabas labā! Tad nebūtu jānodarbojas ar muļķībām! Pats Radītājs ir devis gan dzīvniekus, gan augus, lai mēs tos lietotu uzturā:

Bailes un izbīšanās jūsu priekšā lai pārņem visus zemes zvērus, visus putnus gaisā un visus tos, kas vien kust zemes virsū, un visas zivis jūrā. Jūsu rokās tie ir nodoti. Viss, kas vien kust un kam ir dzīvība, lai jums ir par barību. Es jums to visu nododu, tāpat kā zaļos augus, lai tie jums noder barībai.
(1.Moz.gr.9:2-3)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *