Raksti

Viedokļi

Kā baudīt atvaļinājumu

Madara Ozoliņa

Daudzi vasarā labprāt dodas ilgi gaidītos un nopelnītos atvaļinājumos. Citi jau laikus iegādājušies biļetes uz tālākām valstīm, citi siltumu, par kura trūkumu šovasar noteikti nevaram sūdzēties, bauda tepat.

Cēsnieks Kristaps Rapsis ar ģimeni jūlijā izbaudījis atvaļinājumu, apskatot skaistākās vietas Kurzemē: “Mums ģimenē ir divi mazi bērni, tādēļ zinājām, ka nekur ļoti tālu nebrauksim. Abi savās darbavietās bijām pieteikuši atvaļinājumus. Bijām ieplānojuši, ka šogad sāksim apceļot Latviju. Manuprāt, ir ļoti daudz skaistu vietu tepat pie mums, par kurām vienkārši nezinām. Izlēmām apceļot Kurzemi. Sieva iepriekš bija izpētījusi iespējamās nakšņošanas vietas, jo pilnīgi uz dullo ar diviem bērniem braukt būtu neprāts. Prom bijām desmit dienas. Tās bija piepildītas ar bērnu smiekliem, jaunām emocijām un šķita, ka ar sievu viens otru iepazinām no jauna. Nakšņojām dažādos kempingos, paši sev gatavojām vakariņas, pie jūras vērojām saulrietu, bet saullēktā ar sievu gājām peldēties. Laiks, lai arī karsts, Kurzemē šķita ideāls, jo vienmēr bijām netālu no kādas peldvietas. Ja runājam par apskates objektiem, tad šķiet, ka apskatījām vienu trešo daļu no visiem, ko var atrast internetā. Par to nesatraucamies, jo šī brauciena mērķis nebija redzēt pēc iespējas vairāk, bet gan sajust Kurzemes garšu, smaržu, satikt cilvēkus un redzēt viņu ikdienu. Tas mums izdevās. Iesaku arī citām ģimenēm apceļot mūsu mīļo Latviju, jo šeit tiešām ir tik skaisti! Turklāt, bērniem tas ir liels piedzīvojums.”

Turpretim priekuliete Laine Virsnīte nupat atgriezusies no Spānijas: “Ceļojumā devos kopā ar draudzeni. Parasti to darām vēlā rudenī, bet šogad visi apstākļi sakrita tā, ka atvaļinājumā abas varējām doties tagad – vasarā. Man nemaz nav žēl, ka laikapstākļus nebaudījām tepat pie Baltijas jūras, jo to mēs vēl noteikti pagūsim. Arī Spānijā bija ļoti, ļoti karsts, bet tur spožie sau­les stari šķiet vieglāk izturami, ir vairāk svaiga gaisa. 12 dienu laikā, kuras pavadījām tur, ļoti atpūtos. Šoreiz mēs mazāk devāmies ekskursijās, kā citas reizes, jo šķita – vajag mieru, vajag apstāties. Siltais jūras ūdens, milzīgie viļņi un smaidīgie vietējie iedzīvotāji parūpējās par to, lai šis brauciens tiešām būtu atpūta. Mani patīkami pārsteidza vietējo cilvēku miers un nesteidzīgums. Viņi pavisam mierīgi var pusdienas laikā no 14 – 17 aizslēgt veikalus un kafejnīcas, jo tā ir raduši. Tad viņi atpūšas. Pirmajās dienās man tas šķita ļoti neparasti, jo tieši tad man, protams, gribējās pusdienot kafejnīcā vai ko iegādāties mazajos veikaliņos. Bet ziniet – pēc dažām dienām es pie viņu ikdienas tik ļoti pieradu, ka nu, atgriežoties Latvijā, man siestas jeb pusdienlaika pietrūkst. Tagad esmu mājās un turpinu siltumu baudīt šeit. Es ļoti labi paciešu karstumu, tādēļ šie laikapstākļi mani apmierina.”

Studente Linda Krūmiņa savu atvaļinājumu šobrīd pavada pie vecākiem Cēsīs: “Rīgā strādāju apģērbu veikalā, bet tagad no darba atpūšos. Rīgā šo karstumu izturēt bija pavisam grūti. Vecpilsētas bruģis tik ļoti uzkarsis, gaisa tikpat kā nav, īpaši nepatīkami šādā karstumā ir pārvietoties pārpildītā sabiedriskajā transportā. Tagad esmu Cēsīs un, lai arī te ir vieglāk nekā lielpilsētā, gribētu, lai termometra stabiņam grādi nedaudz nokrīt. Es mammai palīdzu dārza darbos, jo viņai šajā karstumā nav viegli. Bet neko diži daudz nevar padarīt – spēks ātri beidzas. Šāds ilgstošs karstums ir nogurdinošs. Esmu sākusi rakstīt grāmatu un biju plānojusi lielu darbu paveikt tieši atvaļinājumā, bet arī pie datora strādāt šādos apstākļos ir grūti. Šo atvaļinājumu iespēju robežās veltu, lai palīdzētu vecākiem mājas darbos, ik vakaru dodamies uz Gauju peldēt. Ticu prognozēm un ceru, ka karstums tiešām drīz samazināsies.”

Visiem zināms teiciens – kas vienam prieks, tas citam lieks. Saules un karstuma cienītāji atvaļinājumu labprāt pavada pie dabas, bet citi – labprāt paslēpjas vēsākās iekštelpās un atšķir jaunu lappusi kādai interesantai grāmatai. Lai atpūta būtu izdevusies – būtiski ir prast pielāgoties visiem apstākļiem, arī tiem, kad termometra stabiņš rāda +30 grādu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *