Raksti

Viedokļi

Jādara pašiem, cits nenāks un nedarīs

, Akmens ielas 5. nama vecākā

Sekoju līdzi mūsu rajona presē rakstītajam par to, kāda ir situācija ar apkures sezonas uzsākšanu. Nākas vērot tendences, ka iedzīvotāji, sastopoties ar kādām problēmām, vienmēr vaino namu apsaimniekotājus. Bet vai tā ir? Katrā daudzdzīvokļu namā ir mājas vecākais, kurš uzņēmies šo ne visai patīkamo darbu. Dzīvokļi ir privatizēti, tāpēc tagad pašiem jādomā, kā sakārtot dzīvojamo māju, lai nebūtu problēmu. Vainīgos var atrast vienmēr, bet jādomā, kā problēmas atrisināt pašu spēkiem. Īpaši aktīvi iedzīvotāji kļūst, sākoties apkures sezonai. Manuprāt, bija absurds apkuri sākt pieslēgt jau no 10.oktobra, kad āra vidējā diennakts temperatūra bija plus 12 – 15 grādi. Braucot pa pilsētu, noskatījos, ka daudzdzīvokļu mājās, kurās uzsākta apkure, logi atvērti un dārgais siltums tika izvadīts ārā. Tā mēs taupām siltumu un sūdzamies par augstajām maksām. Atcerēsimies, ka katrs esam sava maciņa turētāji, apkuri varam pieslēgt, kad gribam, tikai par šo pakalpojumu jāmaksā, un ne mazas summas. Agrāk bija noteikts vienots datums, kurā pilsētā sākās apkure, tagad to lemj paši iedzīvotāji. Cik iedzīvotāju mājā, tik viedokļu par apkures uzsākšanu.

Lai, sākot apkures sezonu, nerastos problēmas un siltumu varētu taupīt, jāsāk ar mājas iekšējo tīklu sakārtošanu, siltummezglu maiņu, stāvvadu ventiļu maiņu. Nekas nav mūžīgs. Mēs savā mājā katru gadu pirms apkures sezonas sākuma mainām ventiļus, kuri nedarbojas. Tas atvieglo apsaimniekotāju darbu, jo var atgaisot stāvvadus, kuros ir gaiss, tāpēc arī radiatori nesilst. Pirms vairākiem gadiem arī mūsu mājā pelēja koridori, dzīvokļu ārējās sienas, tad izlēmām ņemt kredītu un siltināt māju. Esam apmierināti ar savlaicīgi paveikto, jo tagad ar katru gadu remontdarbu un būvniecības izmaksas pieaug.

Vēl kāda svarīga nianse. Ja dzīvokļu īpašnieki saprastu to, ka, veicot radiatoru maiņu vai lielāku dzīvokļa remontu, tas jāsaskaņo ar mājas apsaimniekotāju SIA “CDzP”, arī tad problēmu būtu mazāk.

Ar šo rakstu gribu pateikt, ka arī māju apsaimniekotāji ir tādi paši kā mēs, tāpēc nevar visu laiku vainot tikai viņus. Pašiem jādomā, kā sakārtot un uzturēt savu īpašumu, jo neviens no malas nenāks un to nedarīs.

Sākot apkuri 27.oktobrī, mājā Akmens ielā 5 nebija nekādu problēmu, kas būtu jārisina ar laikraksta starpniecību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *