Raksti

Viedokļi

Ģimenēm draudzīgās kartes iespējas

Madara Ozoliņa

Zināms, ka māmiņas un tēti, kuriem ir trīs vai vairāk bērnu, var saņemt Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karti”, kas sniedz iespēju saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi.

Turpmāk vecākiem būs tiesības lūgt šo karti piešķirt arī bērniem, kas ir sasnieguši septiņu gadu vecumu, un pilngadīgām personām, kuras turpina iegūt izglītību, bet vēl nav sasniegušas 24 gadu vecumu, tā paredz Ministru Kabineta noteikumu grozījumi. Vai ģimenes kartes ir noderīgas, jautājām vairākiem kuplo ģimeņu vecākiem.

Trīs bērnu māmiņas Līgas Zaķes īpašumā “3+ Ģimenes karte” ir aptuveni mēnesi. “Šī karte nudien sniedz iespēju ļoti daudz dažādus pakalpojumus izmantot ar ievērojamu atlaidi. Bet tas vairāk attiecas uz lielajām pilsētām, piemēram, Rīgu. Tur, uzrādot karti, iespējams par mazākām naudiņām apmeklēt bērniem saistošus un interesantus pasākumus. Cēsīs iespēju, protams, ir mazāk. Mēs ikdienā šo karti visvairāk izmantojam, kad mašīnā jāielej degviela. Tad šī karte tik tiešām ir noderīga. Atlaide ir trīs četri centi par litru atkarībā no tā, kurā uzpildes stacijā izvēlies degvielu ieliet. Tā kā man vīrs ik dienas pārvietojas ar mašīnu, tad šis ir liels atvieglojums. Vēl Cēsīs kartes īpašniekiem iespējams saņemt 50 procentu atlaidi pils kom­pleksa apmeklējumam. Tas gan mums nav aktuāli, jo esam tur jau bijuši. Arī vairāki bērnu apģērbu veikali piedāvā pirkumiem atlaidi, ja tiek uzrādīta “3+ Ģimenes karte”. Esmu interesējusies, vai, uzrādot šo karti, var saņemt papildu atlaidi Vidzemes koncertzāles kinoteātra apmeklējumam, tomēr tur atlaides nav. Un par to ir ļoti žēl, jo, manuprāt, kino apmeklējums ģimenēm būtu ļoti interesants un saistošs, bet iegādāties pilnas cenas biļetes uz filmu pieciem cilvēkiem var atļauties reti kura kuplā ģimene.

Ikdienā “3+ Ģimenes kartes” priekšrocības izmanto arī četru bērnu tētis Jānis Brūzis: “Mēs šai kartei pieteicāmies, tiklīdz bija piedzimis trešais bērniņš. Tad vēl dzīvojām Rīgā. Tur, uzrādot karti, tiešām var saņemt labas atlaides. Vairākkārt esam bijuši Leļļu teātrī, izmantojuši atlaides aptiekā un bērnu preču veikalos. Pirms nedaudz vairāk kā pusgada pārcēlāmies uz Priekuļiem. Ne­esam interesējušies, kādas atlaides ar karti pienākas šeit, pie Cēsīm. Tikai sākoties jaunajam mācību gadam un gādājot vecākajiem bērniem skolai nepieciešamās preces, mums grāmatnīcā “Globuss” pēc kartes uzrādīšanas pirkumam iedeva atlaidi. Sieva stāstījusi, ka atlaide ar šo karti pienākas arī veikalā “Bēbis”. Domāju, Cēsīs arī ir dažādas iespējas, bet cilvēki par tām nav informēti. Mēs, kad dodamies uz kādu pasākumu, vienalga Cēsīs vai Rīgā, vienmēr iepriekš paskatāmies iestādes vai uzņēmuma interneta mājaslapā, vai tur pienākas atlaide, uzrādot karti. Nav gan gadījies, ka, nesaņemot atlaidi, mēs ietu no veikala vai iestādes prom. Nav tā, ka ejam tikai tur, kur ir atlaides, bet, protams, patīkami ir, ja tās tiek piešķirtas. Ar četriem bērniem aiziet uz kādu izrādi vai koncertu, pērkot biļetes par pilnu cenu, noteikti nav lēts prieks.”

Savukārt trīs bērnu mamma Ina Kalniņa no Cēsīm “3+ Ģimenes kartei” pieteicās un tās priekšrocības izmanto jau gadu: “Jāsaka – man nav ne jausmas, tieši kādas atlaides pienākas šīs kartes īpašniekam . Mēs to izmantojam, ielejot mašīnā degvielu un vedot meitas uz Rīgas Leļļu teātri. Vasarā bijām arī Līgatnes dabas takās, kur mums pajautāja, vai ir šī karte, un iedeva atlaidi. Esmu novērojusi, ka Cēsīs ir vairāki pasākumi, kurus apmeklējot, bērnu biļetēm jau ir zemākas cenas. Es neuzskatu, ka, ja kāds uzņēmums nepiedāvā papildu atlaidi “3+ Ģimenes kartes” īpašniekam, tad tas nav ģimenei draudzīgs uzņēmums. Man vienmēr licies, ka vecākiem jārada tik bērnu, cik paši var atļauties uzturēt. Tas attiecas arī uz izglītošanu – koncertu, teātru izrāžu un izstāžu apmeklēšanu. Jā, ir patīkami, ja ir atlaide, bet tas nebūt nav noteicošais tam, vai iesim uz vienu vai otru vietu, pirksim vienu vai otru preci. Mēs ejam tur, kur gribam, un pērkam to, ko gribam. Es pieņemu, ka ir tādas vietas, kur, ja pats nepajautāsi, vai ar karti pienākas atlaide, tev to nemaz nepiešķirs. Mēs paši ļoti reti pārdevējai vai kasierei jautājam, vai mums pienākas atlaide. Tikai tad, ja mums pajautā, vai ir karte, to parādām.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *