Raksti

Viedokļi

Cinisma kalngals!

Arī skolēni dienā mācās un naktis pavada miegā. Vismaz tā tam vajadzētu būt, tādēļ naktīs nepieciešams miers un klusums. Bet šīs elementārās normas ievērošanas centrā trūkst, vajadzīgi ierobežojumi, lai pēc plkst. 23 (vēlamais laiks būtu plkst. 22) iestātos klusums. Bet ko pilsētas dome? Ar tās svētību taču viss šis bardaks atļauts. Vai gribam atdarināt Rietumus? Varbūt pārspēt? (Nezinu gan, vai tur tāda nejēdzība maz atļauta.) Vai pieminētajiem uzņēmumiem ienākumi naudas izteiksmē tiešām ir tā vērts? Cilvēki nodzeras, morāli degradējas. Kur alkohols, arī narkotikas nav tālu.

Cinisma kalngals ir Lijas, viesnīcas kafejnīcas pārdevējas, vēstules nobeigumā minētais: “Tiem, kas dzīvo pilsētas centrā, ar to jārēķinās, pretējā gadījumā jādomā par citu dzīves vietu”. Par citu “dzīves”, t. i., darbošanās vietu ieteicu padomāt ne jau pilsētas centra iedzīvotājiem, bet visām tām rakstā minētajām iestādēm, kas nakts stundās neievēro viselementārāko kārtību (galvenokārt klusumu), pārceļoties ārpus pilsētas, kur 1 – 1,5 km attālumā nav nevienas apdzīvotas vietas.

Pārkaitinātajiem centra iedzīvotājiem Rīgas, Raunas, Lenču un Pils ielā iesaku aktīvi cīnīties par savām tiesībām un doties uzbrukumā pilsētas domniekiem. Izklaides jāplāno dienas laikā galvenokārt sestdienās un svētdienās, pēc iespējas ar nelielu alkohola patēriņu.

Cieņā un vēlot panākumus, A.Z. Raunā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *