Ziņas

Sabiedrība

“Vidzemnieks” aiziet nebūtībā

Pazūd. Kinoteātris “Vidzemnieks”, kas daudzus gadus stāvēja pamests, drīz paliks tikai cēsnieku atmiņās.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Kinoteātris “Vidzemnieks”, kas daudziem Cēsīs un apkaimē asociējas ar kino un vēlāk ar ballītēm, drīz nozudīs nebūtībā, lai dotu vietu veikala ēkai. Sociālajos tīklos uzjundījušās kaislības, ka tiek nojaukta pamatīgas konstrukcijas būve, bet vietā taps metāla karkass, ko aizpildīs “sendviča” paneļi. Aizvadītajā sestdienā daži cēsnieki pat sarīkoja atvadas no “Vidzemnieka”, noliekot sveces pie norobežojošā žoga.

Jau pērn tika izsludināta būvniecības ieceres apspriešana, kurā SIA “Firma Madara 89”, kas iegādājās šo īpašumu, prezentēja ieplānoto veikala būvniecību, paredzot nojaukt kinoteātra ēku.

Uzņēmumam “Firma Madara “89” šis Cēsīs ir aktīvs darbības laiks, jo tikko atvērts veikals Gaujas un Cīrulīšu ielas krustojumā, sākušies apjomīgi darbi Raunas ielā. Uzņēmuma mazumtirdzniecības direktors Sandis Muižarājs stāsta, ka pēc bijušā kinoteātra ēkas nojaukšanas un būvgružu aizvešanas sāksies jaunā veikala celtniecība: “Plānojam, ka jaunais veikals Raunas ielā tiks atvērts nākamā gada jūlijā, vēlākais augustā. Ar celtniekiem ir līgums par darbu pabeigšanu līdz jūnija beigām, un tad atliks veikalu iekārtot. Būs plašs, jauns veikals apmēram 700 kvadrātmetru platībā ar maizes, bulciņu cepšanas zonu. Ceru, ka cēsnieki pozitīvi novērtēs mūsu piedāvājumu.”

Jautāts par aktivitāti sociālajos tīklos, viņš saka, ka cilvēku emocijas var saprast un ar to nākas saskarties arī citur. Līdzīgas emocijas savulaik bijušas arī Raunā, kur viņi veikuši bijušās pienotavas ēkas pārbūvi, kas stāvējusi neizmantota.

“Tagad šī vieta ir sakopta, arī cilvēki to novērtē. Saprotam cēsnieku emocijas, varbūt nākamgad, kad vieta būs sakopta, labiekārtota, viņu domas būs mainījušās,” teica S. Muižarājs.

Atbilstoši projektam iecerētā veikala priekšpuses laukuma lab­iekārtojumu paredzēts veidot, saskaņojot ar Raunas ielas attīstības plānu. Šajā vietā būs augst­vērtīga seguma materiāli, atpūtas vietas, dekoratīvi stādījumi, apgaismošana, velo statīvi, un veikala priekšā autostāvvietu ne­būs.