Ziņas

Sabiedrība

Vidzemnieki turpina dedzināt kūlu, tā apdraudot cilvēku dzīvības un īpašumus

Vaļa ugunij. Lai arī kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu un veselību, aizvien ugunsdzēsēji cīnās ar uguni, kas pielaista pērnā gada zālei.Foto: publicitātes

Kopš vakardienas pulksten 6.30 līdz šī rīta plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 12 izsaukumus. Desmit no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, viens uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, tā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Viens no izsaukumiem vakar saņemts plkst. 18.09. Strenču novada Sedā, Sporta ielā, 3m² platībā dega vieglā automašīna un 300m² platībā kūla. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 19.18.

Savukārt plkst. 21.01 tika saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Rūjienā, kur pie dūmvada 5m² platībā dega vienstāvu mājas starpstāvu pārsegums. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 22.36.

Kā informē S.Vējiņa, aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa četrus kūlas ugunsgrēkus. Lielākais no tiem bijis Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā, kur  pērnā kūla dega 2 hektāru platībā. VUGD atgādina – kūlas dedzināšana nav veids, kā sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas.

Lai arī šajās dienās pa brīdim uzsnieg sniegs, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, cieš cilvēki un arī īpašumi. VUGD ikdiena apliecina, ka kūlas ugunsgrēkus izraisa ne vien ļaunprātīgi dedzinātāji, bet arī nevīžīgi autobraucēji, kuri, braucot pa ceļu, izmet pa logu nenodzēstus cigarešu izsmēķus, kas aizdedzina sauso zāli. VUGD atgādina – situācijās, kad iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, nekavējoties ir jāzvana uz tālruni 112 un jānosauc precīza adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks, kā arī ir jānosauc savs vārds, uzvārds un telefona numurs, un jāatbild uz dispečera jautājumiem. Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk paziņot ugunsdzēsējiem par izcēlušos ugunsgrēku, lai viņi varētu savlaicīgi ierasties notikuma vietā, pirms vēl liesmas izplatījušās lielā platībā.